2026. június 17., szerdaMa Laura napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
2026.06.17. Laura Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / „Ilyen a Tisza-kormány alatt bizonyosan nem lesz” – Magyar Péter újra a parlamentben, rögtön tisztázott egy kérdést

„Ilyen a Tisza-kormány alatt bizonyosan nem lesz” – Magyar Péter újra a parlamentben, rögtön tisztázott egy kérdést

Cikkünk frissül…

Napirend előtt Apáti István arról beszélt, hogy „ezt a szerencsétlen országot csak az elmúlt hetvenöt évben ugyanazzal a trükkel, és annak az ellenkezőjével fosztották ki. A kommunisták a magántulajdont köztulajdonná változtatták, ilyen módon rabolták le az embereket, főleg a parasztságot. Aztán az elhazudott rendszerváltás részeként a privatizáció nevű rablóhadjárat idején a köztulajdonból magántulajdont csináltak.” A Mi Hazánk Mozgalom képviselője úgy látja, az elmúlt harminchat évben pártoktól, ideológiáktól függetlenül folytatódott a tendencia.

Mit kívánnak kezdeni a stratégiai szintű állami vagyonnal?

– kérdezte Apáti István Magyar Pétertől, megemlítve az energiaszektort, a bankszektort, a biztosítókat, valamint a telekommunikációs szektort. A Mi Hazánk Mozgalom inkább gyarapítaná az állami vagyont.

Apáti István

Apáti István

Fotó: Szollár Zsófi / Index

Az ellenzéki képviselő a lakossági és a vállalkozói energiaárak várható irányára is kíváncsi volt. „Mi a tervük a szél és napenergia hasznosításával?” – tette fel a következő kérdést Apáti István.

Magyar Péter azzal kezdte válaszát, hogy „örülök, hogy érdemi kérdésekről tudunk beszélni. Nekünk is ez lenne a célunk.”

Egyetértek az ön történelmi összefoglalójával a 20. századról és az utóbbi évtizedekről, valóban többször kirabolták ezt az országot. Teljes mértékben egyetért a Tisza-kormány azzal, hogy a stratégiai vagyonelemeknek állami kézben kell maradnia, és abban is egyetértünk, hogy az energiaszektor kiemelt fontosságú

– húzta alá a miniszterelnök, hozzátéve: egy-két területen történt reprivatizáció, jellemzően drágábban, mint a piaci ár, „kiszolgálva ezzel az oligarchákat”, viszont sok területen eladtak az elmúlt években is. „Ilyen a Tisza-kormány alatt bizonyosan nem lesz” – tette világossá Magyar Péter, aki konkrét vállalatokról is beszélt: a Molban és az MVM-ben meglévő állami tulajdont sem értékesítik, sőt, ha a költségvetési helyzet engedi, a Molban bővítenék is ezt.

Magyar Péter az energiaárakról kifejtette, a Fidesz-KDNP nehéz helyzetbe hozta a kis- és közepes vállalkozásokat, valamint többszörösére emelte a rendszerhasználati díjat. A miniszterelnök elárulta, hajnali 1-ig tárgyaltak az uniós források hazahozataláról, délután pedig Brüsszelbe utazik tárgyalásokra. Egy, de inkább másfél milliárd eurót az elektromos hálózat fejlesztésére hoznának haza az uniós forrásokból.

„Hogy ön szólít fel minket bocsánatkérésére, az mégiscsak furcsa”

Juhász Hajnalka napirend előtti felszólalásában hangsúlyozta: „Amikor feltesszük azt a kérdést, hogy mi az európai civilizáció jövője, hol van a kulturális önazonosságunk alapja, akkor mindannyian azt mondjuk, hogy a keresztény kultúra.”

Ön azt mondta, hogy példaképe II. János Pál pápa, mégis az egyik első döntésük lett volna, hogy kikerül a keresztény kultúra védelme az Alaptörvényből. Azt gondolom, hogy itt a helye egy bocsánatkérésnek

– mondta a KDNP politikusa, hozzátéve: „Nem tudjuk azt a gondolatmenetet megérteni, hogy miért pont ez volt az, amelyet az elsők között akart kivenni az Alaptörvényből a Tisza-kormány. Petíciót indítottunk, több tízezer ember azonnal reagált. Ez nagy kereszténydemokrata siker. Az emberek három nap alatt egyértelmű üzenetet adtak.”

Juhász Hajnalka leszögezte, hogy a Fidesz-KDNP kiált a keresztény kultúra védelme mellett. „Minden olyan megjegyzést visszautasítok, ami a migrációs paktum vonatkozásában azt mondja, Magyarország nem tett semmit. Mi vagyunk az egyetlen tagállam, amely megkérdezte az embereket, hogy mi a véleményük a migrációról és egyértelmű választ adtak. Mindegy ki van a politikai hatalomban, ez egyértelmű iránytű, amit a magyar kormánynak követnie kell” – húzta alá a politikus.

Juhász Hajnalka

Juhász Hajnalka

Fotó: Szollár Zsófi / Index

Magyar Péter érdekesnek nevezte Juhász Hajnalka felszólalását. „Érdekes volt öntől hallani bocsánatkérésről, keresztény kultúráról, már-már jézusi tanításról. Ahogy tudja, piarista diák voltam, fontos nekem a keresztény kultúra. Valóban példaképemnek tekintem II. János Pált. Örültem, hogy leróhattam tiszteletem a krakkói székesegyház előtti szobránál” – hangsúlyozta a miniszterelnök, hozzátéve: „Hogy ön szólít fel minket bocsánatkérésére, az mégiscsak furcsa. Tizenhat évig kormányoztak, hazánkat a legszegényebb országgá tették, magára hagyták a gyermekvédelemben nevelkedő gyerekeket. Tudták és eltűrték, hogy pedofil rémek tegyék tönkre életüket. Önök nevezték ki és tüntették ki Vásárhelyi Jánost.”

Ha valakinek bocsánatot kellene kérni, nem tőlünk, és nem ettől a háztól, hanem a magyar emberektől, az üldözött művészektől, civilektől, bíráktól, újságírókról, a magára hagyott, tönkretett gyerekektől, a családoktól, attól a 3 millió embertől, akik az önök kormányzása alatt mélyszegénységben éltek, azoktól a nyugdíjasoktól, akiknek a hónap közepén választaniuk kellett az élelmiszer vagy a gyógyszer megvásárlása, vagy a rezsi befizetése között. Nem akartuk a kereszténység védelmét kivenni az Alaptörvényből, számtalan helyen szerepel az Alaptörvényben ez, nincs is miért bocsánatot kérnünk, viszont sok millió magyar ember nevében kérem, kérjen ön itt bocsánatot

– mondta Magyar Péter.

„A Tisza Párt részéről a folyamatos csődközeli narratíva inkább politikai propaganda, mint valós helyzetértékelés”

Bencsik János, a Fidesz képviselője napirend előtt kijelentette:

A tények nem hazudnak, az ország stabil, de legalábbis kielégítő gazdasági alapokon áll, ezért a Tisza Párt részéről a folyamatos csődközeli narratíva inkább politikai propaganda, mint valós helyzetértékelés. Azt állítani, hogy a gazdaság romokban van, nem kellően megalapozott. Nincs gazdasági, nincs szociális, nincs devizahitel-válság, nincs fojtogató munkanélküliség, nincs IMF-gyámság sem. Javítani természetesen lehet és kell is ezen a helyzeten.

A Fidesz képviselője a saját eredményeik közé sorolta például a munkaalapú gazdaságot, az átlagbér többszörösére emelését, a világon egyedülálló családtámogatási rendszert, a fiatalok és a nyugdíjasok támogatását, valamint a béremeléseket többek között az egészségügyi szektorban.

Bencsik János

Bencsik János

Fotó: Szollár Zsófi / Index

Az ellenzéki képviselő a munkaalapú gazdaság teljesítményét hangsúlyozta., az átlagbér többszörösére emelését.

Magyar Péter válaszában közölte: „Ezt a mesét még Hollywoodban is megirigyelték volna. Úgy látszik, most ön helyettesíti a főleltárost, aki néhány propaganda hazugságot felhangosít és a valóságot elhallgatja.”

Ön azt mondja, hogy minden rendben van, stabil állapotban adták át a gazdaságot, nincs szociális válság. Az államadósságot a háromszorosára növelték. Akár 7 százalékos is lehet a költségvetés hiánya, amivel önök átadták a gazdaságot, ugyan 3,7 százalékot terveztek. Ez a stabil alap? Négy évig nem volt gazdasági növekedés, ez a stabil alap? Mi kell önnek a szociális válsághoz? Hárommillió szegénységben élő ember elég? Egymillió idős honfitársunk létminimum alatt elég?

– sorolta a kérdéseket a miniszterelnök, hozzátéve, hogy GDP-arányosan a leköszönő kormány „szép összeget költött a családokra, de hogyan? Hogy eközben magára hagyta, sőt, úgy tett, mintha nem is léteznének az egyszülős családok. Valamit próbálnak segíteni az egygyermekes családoknak, de sokáig semmit nem segítettek. Gyurcsány Ferenc óta egy forinttal nem emelték a családi pótlékot.”

„Szokott ön emberek közé menni? Szokott beszélni szociális munkásokkal, gyermekvédelmi szakemberekkel, postásokkal, ápolókkal, kormánytisztviselőkkel, bírósági alkalmazottakkal, oktatási segítő szakemberekkel?” – folytatta a kérdések sorát Magyar Péter, aki arra hívta fel a figyelmet, hogy „Lengyelország, Csehország, Szlovénia, a balti országok elszáguldottak mellettünk. Önöknek történelmi lehetősége és felelőssége volt, de egy végletekig kifosztott, legyengített és megalázott országot adtak át. Mi másképp fogunk kormányozni.”

Magyar Péter

Magyar Péter

Fotó: Szollár Zsófi / Index

„A haveri kézbe játszott koncessziós szerződések azonnali jogi és pénzügyi vizsgálata nem politikai bosszú”

Molnár Zoltán, a Tisza Párt képviselője napirend előtt arról beszélt, hogy „a modern Magyarország történetének egyik legnagyobb, legszisztematikusabb bűncselekményéről és annak felszámolásáról kell beszélnünk. Arról a gátlástalan vagyonkimentésről, amit a bukott […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/27/orszaggyules-parlament-vita-tisza-part-fidesz-kdnp-mi-hazank-mozgalom-alaptorveny/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Sokkolóan újszerű megfejtés az Orbán-rendszer tündöklésére és bukására

„Kötetünk korkép. Két politikával foglalkozó kortárs látlelete egy korról, korszakról, a magyarországi átmenetből kinőtt politikai …