Somkuti Bálint biztonságpolitikai szakértő, hadtörténész, a Mathias Corvinus Collegium Geopolitikai Műhelyének kutatója lapunk kérdésére kifejtette, az A4-es típushoz képest a külsőségekben az egyik legszembetűnőbb különbség, hogy a torony homlokpáncélja ék alakú, ami növeli a túlélőképességet. A másik, hogy az A7-esen hosszabb a lövegcső, ennek köszönhetően gyorsabb és pontosabb a lövedék.
A szakértő azzal folytatta, hogy belül ennél sokkal több a változás, „például a további páncélozásnak köszönhetően az A7 jelenleg az egyik legjobb védettséggel ellátott harckocsi, emellett rendkívül modern műszerezettséggel rendelkezik. Egy ilyen járműnél a fizikai paraméter egy dolog, az pedig egy másik, hogy konkrétan mire képes az elektronika. Ebben a típusban a vezetőnek is hőképalkotóval felszerelt kamerája van. A harckocsi az észlelés után gyakorlatilag azonnal képes tüzelni, első lövéssel képes leküzdeni az 5-6 kilométerre található célt. A harckocsiparancsnok és az irányzó között modern technikai együttműködés van, a parancsnok is képes a tüzérséget vezetni”.
Somkuti Bálint megjegyezte azt is, hogy már fejlesztik a harckocsi újabb változatát, az A8-as verzióba beépítik a 2A7HU tapasztalatait.
Mire elég 44 harckocsi?
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!