Ahogyan arról már több ízben is beszámoltunk, kedd óta zajlik a 35. Tusványos, hivatalos nevén a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor. A helyszínről az Index már több alkalommal is jelentkezett, ezúttal pedig Hont Andrással beszélgettünk, akivel elsődlegesen aktuálpolitikai kérdéseket érintettünk.
A publicista szerint nem gazdája a mindenkori miniszterelnök a tusványosi eseményeknek, majd kijelentette, számára az jelentette a legfőbb kihívást, hogy tud-e Tiborcz-mellényt szerezni. Úgy véli, a további közjogi méltóságok lemondásával még „elszórakozunk egy darabig”. A Závecz Research legfrissebb közvélemény-kutatását nem kommentálta, míg Magyar Péter leköpése kapcsán kiemelte, az nem egy legitim formája a véleménynyilvánításnak, viszont súlyosabbnak érzi a miniszterelnök szavait. Zárug Péter Farkas gondolatait pedig marhaságnak nevezte.
(Borítókép: Hont András Tusványoson 2026. július 23-án. Fotó: Papajcsik Péter / Index)
<g […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!