Magyar Péter a Miniszterelnökség helyettes államtitkárává nevezte Köböl Anita, Magyar Éva és Szondi Vanda kormányszóvivőket május 28-i hatállyal – derült ki a szerdai Magyar Közlönyből. A kinevezés a Miniszterelnökséget vezető miniszter, Ruff Bálint javaslatára történt.
A közlönyben szerepel továbbá egy határozat arról is, miszerint Sulyok Tamás megerősítette Pósfai Mihályt a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöki tisztségét. Ahogy arról beszámoltunk, Pósfait május elején nevezték ki az intézmény élére.
Olvasható továbbá a közlönyben a Magyar Nemzeti Bank működésével kapcsolatos visszaélésekről, a spontán privatizációról és a közvagyon elvesztéséről, a kegyelmi botrány felelőseiről, valamint a gyermekvédelem rendszerszintű válságával foglalkozó parlamenti bizottságok létrehozásáról szóló határozatok is. Az öt bizottságban egyenként 3–3 tiszás, illetve 1–1 fideszes, KDNP-s és mi hazánkos fog ülni.
Sajtótájékoztatót tartottak a kormányszóvivők
Ahogy arról beszámoltunk, szerdán tartottak sajtótájékoztatót a kormányszóvivők, erről szóló percről percre tudósításunkat ide kattintva olvashatja.
Itt hangzott el, hogy Orbán Anita döntése értelmében összesen 943 nem alanyi jogon járó útlevelet vonnak vissza. Ebből 766 darab diplomata-, míg 161 szolgálati útlevél. A Külügyminisztérium vizsgálata alapján NER-es üzleti körök tagjai és sportklubok is kaptak indoklás nélkül diplomata-útlevelet az előző kormánytól. Velkey György államtitkár szerint ez nemzetbiztonsági szempontból […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!