2026. június 14., vasárnapMa Vazul napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.14. Vazul Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Hegedűs Zsolt reagált a beteg panaszára, aki a fizetős ellátás után sebtapaszt sem kapott

Hegedűs Zsolt reagált a beteg panaszára, aki a fizetős ellátás után sebtapaszt sem kapott

A HVG beszámolója szerint Tóth Zsolt a Debreceni Egyetem tulajdonában lévő UD YouMED szolgáltatásán keresztül fizetett ki előre 70 ezer forintot egy anyajegy eltávolítására, mert nem akart hónapokat várni az állami ellátásban. A férfi azonban meglepődve tapasztalta, hogy ugyanarra a bőrgyógyászati osztályra irányították, ahol a NEAK-finanszírozott betegeket is kezelik. Elmondása szerint zsúfolt folyosók, hosszú várólisták és leromlott körülmények fogadták, miközben a beavatkozás után még sebtapaszt sem kapott, arra hivatkozva, hogy az „állami ellátásban nincs”.

A cikk szerint a páciens különösen azt sérelmezte, hogy gyakorlatilag csak a gyorsabb időpontért fizetett, miközben maga az ellátás ugyanabban az infrastruktúrában zajlott, mint a közfinanszírozott rendelés. A történet ráadásul nem egyedi: a HVG több olyan betegvéleményt is idézett, amelyek szerint az egyetemi magánszolgáltatóknál gyakran összemosódik a köz- és magánellátás.

Az ügyre reagált Hegedűs Zsolt is, aki a lapnak azt mondta, hogy „egy-egy eset bemutatása arra ösztönzi az érintetteket, hogy ne csak papíron, hanem a valóságban is megfeleljenek a szabályoknak”.

Az állami és magánellátás együttélését világos szabályok közé kell helyezni, egy állami kórházban működő fizetős ellátás nem használhatja átláthatatlanul ugyanazokat a közpénzből fenntartott kapacitásokat, amelyekhez a közbetegek hosszú várólistán keresztül férnek hozzá. Nem elég, hogy egy konstrukció szabályos, azt is meg kell vizsgálni, hogy etikus-e és nem rombolja a közbizalmat. A betegutakat világosan el kell választani. Miniszterként felülvizsgálom az állami kórházakban működő fizetős ellátások szabályait, a várólistákra, kapacitásvédelemre, költségelszámolásra, összeférhetetlenségi kockázatokra és az átláthatóságra fókuszálva

– fejtette ki már korábban, a miniszteri meghallgatásán.

A HVG által megszólaltatott szakértők szerint jogilag ugyan működhet szabályosan a jelenlegi rendszer, etikailag azonban komoly kérdéseket vet fel. A Magyar Orvosi Kamara elnöke, Álmos Péter úgy fogalmazott: a betegek joggal háborodnak fel, ha egy állami intézményben olyan kezelésekre kell hosszú hónapokat várni, amelyek fizetős formában szinte azonnal elérhetők ugyanott.

(Borítókép: Hegedűs Zsolt 2026. május 11-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index) 

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/26/egeszsegugy-hegedus-zsolt-maganellatas-borgyogyaszat-anyajegy/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Bíró Ferenc szerint hibázott az Átlátszó: vagyona nem a NER-közpénzekből származik

Ritka médiajelenségnek számító, nyílt és egyenes hangvételű helyreigazítást és bocsánatkérést helyezett el az Átlátszó.hu az …