2026. augusztus 9., vasárnapMa László napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 366,00 Ft | USD: 317,00 Ft | CHF: 391,00 Ft
2026.08.09. László Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 366,00 Ft | USD: 317,00 Ft | CHF: 391,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Határérték feletti cián-hidrogén-tartalom miatt hívták vissza a Penny Market egyik termékét

Határérték feletti cián-hidrogén-tartalom miatt hívták vissza a Penny Market egyik termékét

A Penny-Market Kft. a Wellgood lenmag kétszáz grammos kiszerelésű termék fogyasztói visszahívását kezdeményezte a termék határérték feletti cián-hidrogén-tartalma miatt.

A vállalkozás a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatósággal együttműködve gondoskodott az érintett tételek forgalomból történő kivonásáról, valamint a fogyasztóktól történő visszahívásáról. A vállalkozás által megtett intézkedéseket a hatóság nyomon követi.

Wellgood lenmag 200 g

Wellgood lenmag 200 g

Fotó: NKFH

Az érintett termék adatai az alábbiak:

  • Termék megnevezése: WELLGOOD LENMAG
  • Kiszerelés: 200 g
  • EAN száma: 4337256810296
  • Minőségmegőrzési idő: valamennyi minőségmegőrzési idő
  • Tételszám: valamennyi tétel
  • Beszállító: ENCINGER SK s.r.o.
  • Magyar forgalmazó: Penny-Market Kft.

A cián-hidrogén olyan mérgező vegyület, amely egyes növényekben természetes módon is előfordulhat, és nagyobb mennyiségben gátolja a szervezet sejtjeinek oxigénfelhasználását. A határértéket meghaladó cián-hidrogén-tartalmú termék fogyasztása – különösen nagyobb mennyiségben vagy érzékeny fogyasztói csoportok (pl. gyermekek) esetében – egészségügyi kockázatot jelenthet.

A hatóság arra kéri a fogyasztókat, amennyiben a fenti tételazonosítóval rendelkező termékekből vásároltak, és a termék még a birtokukban van, azt ne fogyasszák el. A forgalmazó tájékoztatása alapján a terméket bármely Penny üzletben visszaveszik.

<g […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/07/27/termekvisszahivas-penny-market-wellgood-lenmag-cianhidrogen-tartalom-nkfh-egeszsegugyi-kockazat/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Somogyi Zoltán keményen nekiment Bóka János érvelésének

Somogyi Zoltán politikai elemző szerint kettős mérce fedezhető fel Bóka János érvelésében, amikor Baka András …