A diosd.hu oldalon megjelent tájékoztató szerint két szülő kereste fel Dr. Szabó Ferenc jegyzőt, jelezve, hogy gyermekbántalmazás történhetett a helyi Őszapó Bölcsődében. A város vezetése hangsúlyozta, hogy bár egyelőre gyanúról van szó, a gyermekek védelme nem képezheti alku tárgyát.
A gyermekek védelme mindennél előrébb való, ebben zéró tolerancia van. Ez egy vörös vonal, de mint említettük, jelenleg gyanúról van szó.
− fogalmazott közös közleményében Dizseri András polgármester és Dr. Szabó Ferenc jegyző.
Azonnali munkajogi következmények
Az önkormányzat közleménye megerősítette, hogy a bejelentést követően a hatóságok bevonása mellett a szükséges munkajogi lépéseket is haladéktalanul megtették.
A szülők által megnevezett személyt az intézményvezető döntése alapján először felmentették a munkavégzés alól, majd a jogviszonya is megszüntetésre került.
A jegyző a gyermekvédelmi jelzőrendszeri kötelességének eleget téve ismeretlen tettes ellen tett feljelentést. A rendőrség tájékoztatása szerint a nyomozás már megkezdődött, a város […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
http://index.hu/belfold/2026/05/14/diosd-bolcsode-gyermekbantalmazas-rendorseg-nyomozas/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!