2026. június 14., vasárnapMa Vazul napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.14. Vazul Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Felmentették az országos rendőr-főkapitányt

Felmentették az országos rendőr-főkapitányt

Korábban beszámoltunk róla, hogy Pósfai Gábor belügyminiszter keddi hatállyal felmentette pozíciójából Terdik Tamást, a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetőjét, helyére pedig Baricska Norbert Tamás rendőr ezredes kerül szerdától, aki eddig a Budapesti Rendőr-főkapitányság bűnügyi főkapitány-helyetteseként szolgált.

Balogh János 2018 óta töltötte be az országos főkapitányi posztot, utódjáról egyelőre nem közöltek információt.

A volt országos rendőrfőkapitány 1990-ben Sopronban kezdte nyomozói pályafutását, majd a kétezres évek elején a terrorelhárítás területén dolgozott. 2010-től a Készenléti Rendőrség parancsnokaként tevékenykedett, az országos főkapitányi tisztséget pedig 2018 óta töltötte be. A Belügyminisztérium egyelőre nem közölt hivatalos részleteket a távozás okáról és a leendő utód személyéről – írta a Portfolio.

(Borítókép: Balogh János 2025. március 26-án. Fotó: Bodnár Boglárka / MTI)

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/06/03/rendorseg-vezetok-balogh-janos-terdik-tamas-baricska-norbert-budapest-rendor-fokapitanysag/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Bíró Ferenc szerint hibázott az Átlátszó: vagyona nem a NER-közpénzekből származik

Ritka médiajelenségnek számító, nyílt és egyenes hangvételű helyreigazítást és bocsánatkérést helyezett el az Átlátszó.hu az …