Mint korábban írtuk, a fővárosi gimnázium augusztus 19-én közölte honlapján, hogy a digitális eszközöket nem veszik el a tanulóktól a nap elején, a kormány hetekkel ezelőtt megjelent rendelete ellenére sem. Az intézmény közölte, hogy az iskola pedagógiai célja a digitális kultúra helyes használatára való nevelés, nem pedig a tiltás, és bármelyik órán sor kerülhet az eszközök (oktatási célú) alkalmazására, így életszerűtlen lenne a rendelet alkalmazása.
Ezzel kapcsolatban most az ATV közölte, hogy a gimnázium egy kivételre hivatkozva hozta meg a döntést. A rendeletben ugyanis engedélyezték azt, hogy rendkívüli esetben, vagy kifejezetten oktatási célra a diákoknál maradhassanak az eszközök, ezzel a kivétellel élt most az intézmény is.
A csatorna a döntésről megkérdezte a Pedagógusok Szakszervezetének alelnökét, Totyik Tamást is, aki elmondta: a kormány rendelete „magyarosan túlbonyolított”, és rengeteg adminisztrációval járna,
ezért biztos abban, hogy más intézmények is követni fogják a Madách Gimnázium példáját.
Mint kifejtette, sok helyen eddig is a házirend szabályozta az eszközök használatát. A Madách Gimnáziumban például elzárhatták a diák telefonját, ha azt nem megfelelően használta vagy zavarta az órát. Totyik Tamás azt is megjegyezte a rendelettel kapcsolatban: „Ha minden diáknak a mobilját ellenőrizni kell, majd visszaadáskor is vissza kell ellenőrizni, az egy harmincfős osztály esetében legalább 30 percet vesz igénybe.”
A Pedagógusok Szakszervezete szerint, bár az okoseszközök órai használata mellett sok érv szól, azzal foglalkozni kell, hogy előfordulnak videóra vett iskolai zaklatási esetek is a diákok között. Azonban a szakszervezet szerint a tiltással csak más gondokat idéz elő a kormány.
Az ATV azt is megjegyezte: érdekes egybeesés, hogy a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ épp most tett közzé ajánlásokat a gyerekek okoseszköz-használatáról, amelyben
A központ azt javasolta, hogy „a szigorú tiltás helyett tanítsuk a felelős használatot”.
Az ajánlásban felhívták a szülők figyelmét, hogy öt éves kor alatt egyáltalán nem ajánlott a képernyőidő, az idősebbek esetében pedig javasolták, hogy legfeljebb egy órára korlátozzák azt.
Mindemellett korábban <a […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!