2026. június 17., szerdaMa Laura napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
2026.06.17. Laura Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Feljelentést tett Mártha Imre, miután szerinte kormányzati kérésre figyelte meg őt a Ripost

Feljelentést tett Mártha Imre, miután szerinte kormányzati kérésre figyelte meg őt a Ripost

Feljelentést tett Mártha Imre, a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. vezérigazgatója Ómolnár Miklós és Farkas Örs ellen, miután állítása szerint rájött, hogy Ómolnár „politikai akciócsoportjának” célpontja volt.

A Mediaworks Hungary Zrt. igazgatója, a bulvárpápaként elhíresült Ómolnár Miklós által szervezett, általa »politikai akciócsoportként« aposztrofált szervezet céltáblájává, üldözöttjévé, megfigyeltjévé váltam – mely csoport és irányítóik célja nevesítetten is az ún. »karaktergyilkosság« volt. Tevékenységük arra irányult, hogy társadalmilag ellehetetlenítsenek, a rólam kialakult képet összetörjék, engem emberileg bemocskoljanak

– áll a 444 birtokába jutott feljelentésben, amely a lap szerint bűnszervezetben elkövetett bűncselekmények sorának gyanúját veti fel.

Mártha Imre saját bevallása szerint az Átlátszón megjelent interjú alapján jött rá, hogy célpontja lett a rágalomhadjáratnak. Az interjúban Forgács Ágnes, a Ripost volt munkatársa meséli el részletesen, hogyan működött az a „politikai akciócsoport”, amelynek része volt. Forgács szerint a feladatok nem szerkesztőségi ötletekből születtek, hanem aktákat kaptak.

Mártháról sokoldalas anyagot készítettek, fotókkal és egyéb személyes adatokkal kiegészítve. Forgács szerint ezeket az aktákat ugyan Ómolnártól kapták, de azokat nem ő készítette. Ugyanis többször is látta, hogy Ómolnár Farkas Örstől kap e-maileket. Farkas Rogán Antal kabinetminiszter beosztottja, ekkoriban tájékoztatásért felelős miniszteri biztos, 2024-től pedig a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő államtitkár volt.

A laphoz eljutott dokumentum szerint Mártha Imre azt kéri a fővárosi főügyésztől, hogy indítson nyomozást Farkas Örssel szemben hivatali visszaélés gyanúja miatt.

Mártha Imre a feljelentésében azt írta, a róla megjelent fotók alapján a Google Maps segítségével beazonosította, hogy a köztársasági elnöki rezidencia kertjéből figyelték. Mártha szerint ez felveti a gyanúját, hogy erről az akkori köztársasági elnöknek, Áder Jánosnak is tudomása lehetett, de az engedély nélküli megfigyelés bűntette mellett felveti a köztársasági elnök őrzését akkor ellátó Készenléti Rendőrség felelősségét is.

A BKM vezérigazgatója Ómolnár ellen „aljas célból, nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás vétsége miatt” tesz feljelentést, miután egy magát kukásnak kiadó személy mesél arról, hogy miután sokáig bizonytalanságban tartották őt, pont karácsony előtt küldték el a BKM-től, […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
http://index.hu/belfold/2026/05/27/martha-imre-feljelentes-ripost-bkm-megfigyeles-farkas-ors/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Sokkolóan újszerű megfejtés az Orbán-rendszer tündöklésére és bukására

„Kötetünk korkép. Két politikával foglalkozó kortárs látlelete egy korról, korszakról, a magyarországi átmenetből kinőtt politikai …