2026. június 16., keddMa Jusztin napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 379,00 Ft
2026.06.16. Jusztin Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 379,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Fél éven át váltott vissza már korábban automatába dobott palackokat egy férfi Kecskeméten

Fél éven át váltott vissza már korábban automatába dobott palackokat egy férfi Kecskeméten

A Kecskeméti Járási Ügyészség vádat emelt egy áruház alkalmazottjával szemben, aki az újrahasznosítható palackokat ismételten visszaváltotta az automatában.

A vád szerint a férfi egy kecskeméti áruház alkalmazottjaként dolgozott. A vádlott 2024 ősze és 2025 tavasza között a munkakörével visszaélve a már visszaváltott palackokat apránként kihozta a raktárból és az áruházban kihelyezett automatánál újra visszaváltotta – írja közleményében az ügyészség.

Az alkalmazott fél év alatt 365 esetben a saját bankszámlájára utaltatta a palackokért járó összeget, így az időszak végére több mint 1,6 millió forint jogtalan haszonhoz jutott. Emellett további 57 alkalommal vásárlási utalványt választott, majd az üvegvisszaváltó blokkokat az áruházi vásárlásai alatt az önkiszolgáló kasszáknál felhasználta, további 261 356 forinttal károsítva a munkáltatóját.

Az ügyészség a – két felfüggesztett börtönbüntetés hatálya alatt álló – férfit információs rendszer felhasználásával, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás bűntettével vádolja, és vele szemben börtönbüntetés kiszabását indítványozta azzal, hogy a felfüggesztett büntetéseit is végre kell hajtani. A férfi bűnösségéről a Kecskeméti Járásbíróság fog dönteni.

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/21/kecskemet-palack-visszavaltas-mohu-repont-automata-aruhaz-alkalmazott-csalas-ugyeszseg-vademeles/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Hiába a sárga felfestés, durva balesetet rögzített az autópálya-kezelő kamerája

A nyár és a jó idő beköszöntével hivatalosan is elstartolt a motoros szezon, ami sajnos …