Tordai Bence arról beszélt napirend előtti felszólalásában, hogy Renner Erikát a bíróságon megtámadta a zaklatója. A Párbeszéd párton kívüli frakcióvezetője korábban arra tett javaslatot, hogy a bíróságon az áldozat és a támadó ne találkozhassanak.
Találják ki, hogy mi lett a törvénymódosító javaslat sorsa. A fideszes többség az Igazságügyi Bizottságban leszavazta. Ezek után történt egy újabb ilyen eset
– hívta fel a figyelmet Tordai Bence, hozzátéve: újra benyújtotta a javaslatát, sőt azt kérte, hogy Tuzson Bence igazságügyi miniszterrel közösen terjesszék elő.
Válaszában Répássy Róbert kijelentette: „Tuzson Bence igazságügyi miniszter úr eddig kétszer fogadta Renner Erikát és ügyvédjét. Mindkét alkalommal olyan javaslatokat tett Renner Erika és ügyvédje, amelyeket megfogadott a miniszter, és a ház elé terjesztette.” Benyújtásra került az igazságügyi tárgyú törvények módosításáról szóló előterjesztés, amelyben a sértett jogait erősítő javaslatok vannak.
Egy bírósági esetet kér számon a parlamentben. Mi nem tehetünk arról, hogy a bíróság hogyan kezeli az áldozatokat. Nem vagyok erre jogosult, de a bíróságok nevében vissza kell utasítsam, hogy ne képviselnék az áldozatokat
– hangsúlyozta az államtitkár a konkrét esetről, aláhúzva: az, hogy Tordai Bence javaslatát nem támogatta a bizottság, nem ok arra, hogy azt mondja, a kormány ne tenne meg mindent a sértettek védelme érdekében.
„Ez uzsorabűnözés”
Apáti István úgy látja, a devizahitelesek ügyében hatalmas jelentőségű ítéletet hozott az Európai Bíróság. A döntésről itt írtunk bővebben.
Ez jogalkalmazási, jogalkotási és politikai kérdéssé vált Magyarországon. A bíróság végre odavágott egy nagyot a globális pénzügyi maffiának, ami Magyarországon is emberek millióit károsította meg
– fogalmazott a Mi Hazánk képviselője, azt szorgalmazva, hogy minden devizaalapú hitel adósa csak annyit fizessen, amennyit felvett. Apáti István bizonyos hitelekről kijelentette, hogy „ez uzsorabűnözés”. Nulladik lépésként azonnali és teljes körű végrehajtási tilalmat rendelne el.

„Ha feltétlenül ragaszkodnak ahhoz, hogy a következő választáson megbukjanak, akkor ne csináljanak semmit” – jelentette ki Apáti István, aki jobb megoldást is lát, ha a magyar emberek oldalára állnak.
Válaszában Répássy Róbert jelezte, 2010-ben a magyar háztartások eladósodásának körülbelül 70 százalékát tették ki a devizahitelek. A kormány lépett, többek között kilakoltatási moratóriumot és árfolyamgátat vezetett be, valamint biztosította a végtörlesztés lehetőségét.
Az államtitkár kiemelte, összesen 36 ezer családnak nyújtottak segítséget abban, hogy elkerüljék a kilakoltatást. A banki elszámoltatásoknak köszönhetően a törlesztőrészletek átlagosan 25-30 százalékkal csökkentek. Répássy Róbert elárulta, jelenleg mintegy 6000 devizahiteles per van folyamatban.

Z. Kárpát Dániel napirend előtt szintén a devizahitelesek ügyéről beszélt. „Miért kötött a kormány paktumot a bankokkal, és miért nem kötött szövetséget a károsultakkal?” – tette fel a kérdést a Jobbik képviselője, kijelentve: „Önökön a világ szeme, itt lenne a történelmi lehetőség, hogy a parlament olyan döntéseket hozzon, hogy végre segítsünk ezeknek az embereknek.” Z. Kárpát Dániel szerint nem sikerült rendezni a devizahitelesek ügyét, ezért a Jobbik több javaslatot is benyújtott, például vizsgálóbizottságot állítanának fel.
Válaszában Répássy Róbert leszögezte, a forintosítási törvény 500 ezer hitelszerződést érintett.
Százezreken segített a kormány, hogy kiszabaduljanak a devizahitelezés csapdájából. Nem fogadom el azt az állítását, hogy a kormány paktumot kötött volna a bankokkal
– utasította vissza Z. Kárpát Dániel szavait az államtitkár, hozzátéve: az Európai Bíróság ítéletével kapcsolatban a Kúriának kell döntést hoznia.
„Kell a Kapocs és kell a Kondor a kerületnek”
Kunhalmi Ágnes XVIII. kerületi képviselőként két kerületi iskoláról beszélt, amelyeknél a helyzet tisztázását kérte. Az egyik a Kondor Béla Általános Iskola, a másik a Kapocs Magyar–Angol Két Tannyelvű Általános Iskola.
Az MSZP-s politikus az SNI-s gyerekekkel is foglalkozó Kondorról kifejtette: a tankerület meg akarta szüntetni, de a szülői ellenállás és a társadalmi összefogás hatására ettől álltak. Ugyanakkor korai volt az öröm, a tankerület nem engedné, hogy új elsős osztály […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!