A bíboros Máté evangéliumából kiindulva hangsúlyozta, hogy a böjt ősi keresztény hagyomány, amely már az első század végén keletkezett Didaché (korai keresztény tanítás) szerint is a bűnbánat cselekedetének számított.
„Ha meggondoljuk, hogy a mai Egyházban is csak ez a két böjti nap maradt, közülük is szerdai böjt egyedül ma, hamvazószerdán, akkor lenyűgöz minket a hagyomány folytonossága” – emelte ki.
Beszédében Páduai Szent Antal tanítását idézve négy szempontot emelt ki Jézus böjtről szóló tanításából: a képmutatók színlelését, a fej megkenését olajjal, az arc megmosását és a jócselekedet elrejtését.
„A keresztény böjt nem sportteljesítmény, nem mutatvány, hanem diszkrét és derűs önfegyelem” – fogalmazott a bíboros, hozzátéve, hogy a böjt növeli az ember erejét és könyörgésnek számít Isten előtt. Emlékeztetett arra, hogy maga Jézus is böjtölt, és tanítványainak is azt mondta bizonyos démoni erők legyőzéséről: „ez a fajta nem megy ki, csak imádság és böjt hatására”.
Jótékonysági akciók és a média
A bíboros az adakozás és a jócselekedetek helyes módjáról is szólt, kiemelve a diszkréció fontosságát. „Ma is gyakran érezzük a kísértést, hogy a jótékonysági akciókat reklámnak használjuk fel” – figyelmeztetett, hozzátéve, hogy bár a média […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!