2026. június 11., csütörtökMa Barnabás napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 308,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
2026.06.11. Barnabás Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 308,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / „Elviselhetetlen teher” miatt kérik Magyar Péter segítségét a magyar nagyvárosok

„Elviselhetetlen teher” miatt kérik Magyar Péter segítségét a magyar nagyvárosok

Tíz megyei jogú város közös nyilatkozattal fordult az új kormányhoz, közölte Botka László a Facebook-oldalán. Szeged polgármestere hozzátette, szövetségük csaknem egymillió embert képvisel.

A politikus szerint az elmúlt tizenhat év egyik nagy kárvallottja a magyar önkormányzati rendszer volt. „A kétharmados Fidesz-kormány érdemi egyeztetés nélkül, a helyi közösségek feje fölött döntve, ciklusról ciklusra fosztotta meg a településeket jogköreiktől és bevételeik egyre nagyobb részétől” – jegyezte meg.

Nem kérnek kiváltságokat

A nem fideszes polgármesterek azért fordultak most Magyar Péterhez, mert a Tisza Párt elnöke a választás előtt többek között azt ígérte, hogy szakít ezzel a gyakorlattal.

Tíz megyei jogú város nem fideszes polgármesterei

Tíz megyei jogú város nem fideszes polgármesterei

Fotó: Botka László / Facebook

Botka Endre úgy fogalmazott, hogy a szolidaritási hozzájárulás néhány év alatt elviselhetetlen teherré vált számukra. „A hivatalos jogcím szerint ezzel a gazdagabb települések a szegényebbeket támogatják, a valóságban az előző kormány nagyrészt a központi költségvetés lyukait tömte be vele, és a mai napig követhetetlen, hová kerülnek ezek az összegek” – mutatott rá.

Botka László nem felejtette el megemlíteni, hogy az elvonás ellen az utóbbi években már a fideszes polgármesterek, köztük Székesfehérvár és Debrecen városvezetői is felszólaltak. A városvezető leszögezte, ők nem többletjuttatást és nem városvezetői kiváltságokat kérnek.

Polgármesterekként készen állunk a hatékony és érdemi együttműködésre az Ön kormányával. Ezért arra kérjük, hogy folytassák azt a gyakorlatot, hogy minden, az önkormányzatokat érintő döntés előtt, beleértve a most készülő költségvetést, a kormány egyeztet a polgármesterekkel és az önkormányzati szövetségekkel; együtt döntve így a helyi közösségekkel.

– zárta bejegyzését a politikus.

A közös nyilatkozatot a következő polgármesterek írták alá:

  1. Botka László, Szeged polgármestere
  2. Csőzik László, Érd polgármestere
  3. Györfi Mihály, Szolnok polgármestere
  4. Horváth Jácint, Nagykanizsa polgármestere
  5. <a […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/29/magyar-peter-tisza-part-szolidaritasi-hozzajarulas-botka-laszlo-marki-zay-peter-pinter-bence/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

„Szinte sírtam, olyan megalázó volt a lenéző tekintete” – megfigyelőket küld a HÖK az ELTE jogi karának záróvizsgáira

Az egyetem vezetéséhez fordultak az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar (ÁJK) végzősei, mert szerintük a …