A hívószám-hamisításnál nem a hívást kezdeményező valódi telefonszáma jelenik meg a készüléken, hanem egy másik, a hívó által előre beállított azonosító. A csaló azért hajtja végre a számcserét, hogy elnyerje a bizalmat: a beérkező híváskor a kijelzőn a telefon névjegyzékében látszólag egy közismert szolgáltató száma tűnik fel – ismertette az MTI az NMHH közleményét.
A csalók úgy próbálják megszerezni a banki vagy kártyaadatokat, hogy próbálják elhitetni, hogy a felhasználó ténylegesen egy banki alkalmazottal beszél. Az NMHH felhívta a figyelmet, hogy nem szabad megbízni a hívóban és a készüléken megjelenő hívószám valódiságában.
– jelezték.
Hozzátették, hogy amennyiben csalóra gyanakszunk, inkább szakítsuk meg a beszélgetést, és a hívást jelentsük a pénzintézet számára. Ha bizonytalanok lennénk abban, hogy valóban arról a számról keresnek-e bennünket, mint amit a telefonunk megjelenít, akkor inkább hívjuk vissza az illetőt – javasolták.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!