2026. június 10., szerdaMa Margit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
2026.06.10. Margit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Élőben jelentkezett Magyar Péter a Karmelitából, rögtönzött tárlatvezetést tartott

Élőben jelentkezett Magyar Péter a Karmelitából, rögtönzött tárlatvezetést tartott

Élőben jelentkezett Magyar Péter a Karmelitából. Vitézy Dávid, Ruff Bálint, Pósfai Gábor, Orbán Anita és Velkey György is jelen volt a miniszterelnökkel.

Több okból jöttünk ide, az egyik, hogy ma eljutottak hozzánk olyan információk, hogy a korábbi felszólítások és utasítások ellenére továbbra is zajlanak az iratmegsemmisítések a minisztériumokban

– mondta Magyar Péter, amit furcsa jogi helyzetnek titulált, mivel hivatalosan már ő Magyarország miniszterelnöke.

Közölte, hogy körülbelül egy órája felszólítást küldött az ügyvezető minisztereknek a pénzügyi kötelezettségi vállalásokról, a tájékoztatást ma este 22 óráig várják.

Hozzátette, azért is mentek ki a Tisza minisztereivel a Karmelita kolostorhoz, hogy megnézzék, hol hozta meg a Fidesz azokat a döntéseket, amiket kifogásol a Tisza-Párt. „Itt volt a gyűlölet központja” – közölte.

Tárlatvezetést tartott az üres épületben

Ezután Magyar Péter bement az épületbe a minisztereivel egy rövid tárlatvezetésre, majd megismételte korábbi kijelentését, miszerint a Tisza-kormány nem költözik be a Karmelitába.

Hamarosan bejelenti majd Magyar Péter, hogy a különböző minisztériumoknak hol lesz a székhelye. Hozzátette, kedden hivatalosan is megalakul a kormány, szerdán várhatóan sajtótájékoztatót tartanak majd.

„Ez az úgynevezett protokoll bejárat” – kezdték a tárlatvezetést, majd megmutatták belülről is a belső udvart. A volt kormányülések helyszíneit is megnézték.

A Tisza-terembe is bementek, ahol Tisza István és Tisza Kálmán portréi láthatóak. „Az élet a legnagyobb rendező” – konstatálta. Több festményt meg műalkotást is szemügyre vettek, Magyar Péter szerint csoda, hogy ezek még itt vannak.

Egy iratmegsemmisítőről szóló dokumentumot mutatott meg azután a miniszterelnök. „Majd kiderülnek a dolgok” – mondta Magyar. Majd a teraszra is kifáradtak, ahonnan pazar kilátás nyílik Budapestre. „<a href="//index.hu/belfold/2026/valasztas/2026/04/10/orszaggyulesi-valasztas_2026_szavazas_reszvetel_eredmeny_percrol_percre/mp_33/" […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/11/magyar-peter-karmelita-elo-bejelentkezes-magyarorszag-miniszterelnok/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Rendőrségi feljelentés lett abból, hogy az Orbán-kormány háromszoros áron vásárolt bölcsődei kismotorokat

Hűtlen kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a Budapesti Rendőr-főkapitányságon Kátai-Németh Vilmos szociális és …