A Fidesz tiltakozik a Szuverenitásvédelmi Hivatal felszámolása ellen. Az ellenzéki párt az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében úgy értékelt: a Tisza-kormány lépésről lépésre számolja fel Magyarország szuverenitását.
„A titkos von der Leyen–Magyar Péter-paktumban vállalták az Európai Unió migrációs paktumának végrehajtását. Az Európai Ügyészséghez csatlakozással Magyarország történetében először merészkednek odáig, ahová még a kommunisták sem: magyar állampolgárokat rendelnek idegen vádhatóság alá” – írta Havasi Bertalan kommunikációs igazgató.

Hozzátette: a következő lépés, hogy felszámolják Magyarország egyik legfontosabb önvédelmi intézményét, a Szuverenitásvédelmi Hivatalt egy olyan időszakban, amikor Magyarország szuverenitását a legsúlyosabb kihívások fenyegetik keletről és nyugatról is.
A Tisza kormányzása valójában Magyarország politikai, gazdasági és jogi szuverenitásának feladásához vezet – áll a Fidesz közleményében.
Szerdán írtunk arról, hogy két új törvényjavaslatot terjesztett az Országgyűlés elé a Tisza Párt, ezek a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését és a politikai reklámok szabályozását célozzák. A frakció indoklása szerint a hivatal nem lát el valós közfeladatot, a javasolt plakáttörvény pedig az egyenlő emberi méltóságot sértő, gyűlöletkeltő tartalmak megjelenését akadályozná meg.
(Borítókép: A Szuverenitásvédelmi Hivatal épülete. Fotó: Papajcsik Péter / Index)
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!