Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter szombaton részt vett a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) 44. kongresszusán, ezt a szakszervezet úgy értékelte, hogy az
új tárcavezető és a Magyar Péter által vezetett kormány „fontosnak tartja a szakmával és az érdekképviseletekkel folytatandó párbeszédet”.
A kongresszus zárónyilatkozatát, amelyről a PSZ vasárnap adott ki közleményt az MTI szerint, szombaton fogadták el. A PSZ kifejezetten üdvözölte, hogy a választáson győztes Tisza Párt vezetője, Magyar Péter miniszterelnök javaslatára önálló Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium alakult, amely a bölcsődétől az egyetemig minden területért felel. A szakszervezet közlése szerint ez megegyezik a PSZ korábbi 50 pontos javaslatcsomagjával, és a szervezet úgy értékeli, hogy a miniszteri rövid távú elképzelések nagy többsége a saját ajánlásaikkal egybevág.
A szakszervezet a zárónyilatkozatban hosszú lista konkrét követelést is megfogalmazott. Sürgetik az ágazati szociális párbeszéd intézményeinek felállítását, a nevelést és oktatást közvetlenül segítők (NOKS) béremelését, a pedagógusok és oktatók adminisztratív terheinek csökkentését, valamint a tankönyvrendelés […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!