Néhány napja tűz ütött ki egy Veszprém vármegyei tömbházban. Egy ott található lakásban egy édesanyát és gyermekét ki tudtak menekíteni, azonban 18 éves cicájuk, Süti bent rekedt a lángok között – írta az Országos Mentőszolgálat a Facebookon.
A tűzoltók sikeresen kimenekítették a háziállatot, a mentőgépkocsi is perceken belül a helyszínre érkezett. A kisfiút és az anyukát megvizsgálták, de Süti is ellátást kapott.
Az oxigén és a simogatás miatt hamar stabil állapotba került a macska, a helyszínen tartózkodó segítők vigyáztak rá, amíg gazdáit kórházba vitték. Az anyuka később levélben üzent a mentőknek, megköszönve a mentőápoló Somogyi Krisztinának, hogy foglalkozott kedvencükkel.
Azt is megírta, hogy már mindenki épségben otthon van, Süti cica is visszanyerte erejét.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/25/mentok-veszprem-varmegye-tuz-cica-langok-mentogepkocsi-tuzoltok/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!