Magyar Péter miniszterelnök kormánya több tagjával május 15-én, pénteken lebontotta a kordonokat a Karmelitánál, és kijelentette, hogy az utca a jövőben nyitott is marad, valamint bejelentette, hogy ezen a hétvégén szabadon látogatható lesz a Karmelita kolostor mellett a korábban Rogán Antal vezette Miniszterelnökségi Kabinetiroda épülete is.
A lebontott kordonok után nem sokkal a Budavári Önkormányzat közösségi oldalán jelentette be, hogy
a kordonok elbontását követően az eddig lezárt utca mostantól látogatható lesz.
Ugyanakkor az önkormányzat közleményében arra hivatkoztak, hogy mivel „az épület kormányzati funkciója megszűnt, így a terület további kiemelt biztosítása már nem indokolt”.
Ezzel a közleménnyel az a probléma, hogy korábban azzal magyarázták a kordonokat és a Színház utca elkerítését, hogy ez építkezési terület.
Az utcát még 2021 novemberében zárták le a Miniszterelnökség épületegyüttesének két végénél.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!