Több száz gyermekvédelmi szakember kereste már meg a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) szervezetét – akár egyénileg, akár szervezeteken keresztül –, hogy munkaügyi pert indítsanak a kifogástalan életvitelről szóló adatlap bevezetése miatt.
hiszen az elbocsátások már meglévő jogszabály alapján történtek, így nehezen támadható a munkáltató azzal, hogy jogtalanul járt el a munkavállalóval – mondta Boros Ilona, a TASZ Egyenlőség programjának vezetője a Népszavának.
„Ezért a stratégiai cél az, hogy a munkaügyi peren keresztül maga a jogszabály kerüljön az Alkotmánybíróság elé. Úgy, hogy a bíró az alaptörvénybe ütköző jogszabály miatt kérjen állásfoglalást a testülettől” – mondta Boros Ilona. Ugyanis a TASZ véleménye, hogy a kifogástalan életvitel adatlapja sérti a dolgozók Alaptörvényben rögzített, magánélethez fűződő jogait.
Boros Ilona szerint az adatlap kérdései, a hozzájuk kapcsolódó környezettanulmány és az egy háztartásban élő családtagok átvilágítása is hozzátartozik az új rendelethez, miközben „mindenkinek joga van ahhoz, hogy magán- és családi életét, otthonát, kapcsolattartását és jó hírnevét tiszteletben tartsák” – mondja ki az Alaptörvény.
A jogszabály a bicskei botrány […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!