2025. március 18., keddMa Sándor napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 399,00 Ft | USD: 366,00 Ft | CHF: 415,00 Ft
2025.03.18. Sándor Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 399,00 Ft | USD: 366,00 Ft | CHF: 415,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Csökken a felhőzet, a borongós időjárást követően még a nap is kisüthet

Hirdetés

Csökken a felhőzet, a borongós időjárást követően még a nap is kisüthet

Kedden marad az általában erősen felhős vagy borult idő – főként délnyugaton reggel még rossz látási viszonyokkal –, de délelőtt az északkeleti megyékben még kisüthet a nap, illetve késő délutántól a Nyugat-Dunántúlon csökkenhet a felhőzet – írja időjárás-előrejelzésében a HungaroMet.

Reggeltől délnyugat felől egyre több helyen fordulhat elő eső, zápor, délután már egyre inkább a Dunától keletre kerül át a csapadék súlypontja. A délies szelet akár több helyen is élénk, Sopron és a Bakony térségében erős lökések kísérik.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 6 és 12 fok között várható, a legmelegebb délkeleten valószínű.

Hirdetés

A Kárpát-medence időjárását az elmúlt időszakban alakító anticiklon leépül, hosszú hetek után mozgalmasabb, változékonyabb időszak veszi kezdetét. Kedd estig a térséget hidegfront érinti, majd az északi ciklon előoldalán enyhébb, nedvesebb levegő érkezik.

A HungaroMet Somogy és Zala vármegyére citromsárga figyelmeztetést adott ki tartós, sűrű köd miatt.

Szerdán erősen felhős vagy borult lesz az ég, a nap második felétől északnyugat felől csökken a felhőzet. Országszerte várható eső, zápor, a hegyekben átmenetileg havas eső is lehet. Főleg délen, délnyugaton jelentős mennyiségű csapadék ígérkezik. A csapadékhullás délutántól északnyugat felől megszűnik. Megerősödik, helyenként viharossá fokozódik a déli, majd az északnyugati, nyugati szél. A minimum-hőmérséklet 3, 8, a maximum 5, 12 fok között alakul, a csúcsértéket a késő délelőtt során éri el, délután már hűl a levegő.

Melegfronti hatások érvényesülnek, érdemes figyelni az utakon

Kedden a magasban enyhébb légtömeg érkezik Magyarország fölé. A légkör magasabb szintjein zajló többfokos melegedés miatt az időjárás-változásokra különösen érzékenyen reagálóknál melegfronti hatások tapasztalhatók. Többek között fejfájás, teljesítőképesség-csökkenés, vérnyomásváltozás tapasztalható, de akár ingerlékenyebbekké is válhatnak.

A közlekedőknek többfelé kell számítani pára, köd okozta korlátozott látási viszonyokra napközben, a látótávolság helyenként akár 100 méter alá is lecsökkenhet. Több országrészben csúszós utakra kell felkészülni a […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2024/11/19/idojaras-elorejelzes-radar-kedd-napsutes-homerseklet/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Hamarosan az OTP és az MBH Bank is leáll

Magyarország legnagyobb kereskedelmi bankja és a második legnagyobb bankcsoportja is ugyanarra a napra tervezte be …