Vasárnap döntően erősen felhős vagy borult idő várható, majd késő délutántól, estétől kezd el északnyugat felől csökkenni a felhőzet – írta időjárás-előrejelzésében a HungaroMet. Az északnyugati, nyugati szelet élénk, néhol erős lökések kísérhetik.
Délelőtt főként a keleti és délnyugati tájakon, majd a nap második felében inkább a déli megyékben fordulhat elő eső, záporeső.
A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 10 és 15 fok között várható, de a tartósabban csapadékos keleti és délnyugati határvidéken ennél kissé hűvösebb maradhat az idő.
Hidegfront érvényesül, hétfőn csökken a felhőzet
Vasárnap hidegfronti hatás érvényesül, fejfájás, görcsös panaszok, keringési problémák és vérnyomáspanaszok egyaránt jelentkezhetnek. Sokfelé várható eső, zápor, így országszerte többfelé találkozhatunk vizes, csúszós utakkal. Hajnalban, reggel néhol pára, köd okozhat átmenetileg korlátozott látási viszonyokat.
Hétfőn északnyugat felől tovább csökken a felhőzet, de főként az északkeleti tájakon […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2025/10/05/idojaras-elorejelzes-radar-eso-hideg-homerseklet-front/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!