Az ítélet szerint 2019-ben szexuális erőszak bűntettének gyanúja miatt nyomozás volt folyamatban egy olyan ügyben, amelyben a feljelentő azt állította, hogy kiskorú gyermekét annak édesanyja és ismeretlen személyek 2017-ben szexuálisan zaklatták. A feljelentéshez csatoltak egy igazságügyi orvosszakértői és gyermekpszichiáteri egyesített szakvéleményt is, amelyet a vádlott, Sófi Gyula – aki egy pszichiátriai osztály osztályvezető főorvosa, egyben igazságügyi szakértő –, valamint az ő szakértőtársa készített.
A szakvélemény szerint a kiskorú sértett személyes vizsgálata során arra jutottak, hogy a gyermekkel szemben korábban akár szexuális abúzust is elkövethettek. Ezt követően a feljelentő jogi képviselőjének indítványa alapján a nyomozó hatóság a kiskorú gyermek vizsgálatára kirendelt egy másik igazságügyi pszichológus szakértőt, aki egyébként a vádlott munkatársa volt.
Amikor a szakértő közölte a vádlottal, hogy a feljelentésben foglalt állítások szerinte nem állják meg a helyüket, Sófi Gyula megkérdezte, hogy esetleg „ki lehet-e hozni mást a történetből”. A nemleges választ követően a vádlott pár nappal később ismét megkereste kollégáját, és jelezte neki, hogy az édesapának sokat megérne, ha valótlan tartalmú szakvélemény benyújtásával igazolnák, hogy a kisfiút szexuálisan zaklatták. Eközben a vádlott egy papírlapra ráírta azt is, hogy „1-2 millió”. A felajánlottakra azonban a pszichológus szakértő nem reagált.
Az elsőfokú ítéletet az ügyész tudomásul vette, míg a […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!