Újabb fordulat következhet be Rákosrendező ügyében, legalábbis a vételár kifizetésének módjában. 2025. január 24-én ugyanis Karácsony Gergely előterjesztést nyújtott be a Mini-Dubaj-projektet ellehetetlenítő elővásárlásról. Ebben a főpolgármester hangsúlyozta, hogy a Rákosrendezőért fizetendő vételárat a BKM a Fővárosi Hulladékhasznosító Mű értékesítéséből származó bevételéből teljesíteni tudja.
A fővárosi önkormányzat megszavazta az előterjesztést, a kormány pedig kisebb kivárás után elfogadta Budapest elővásárlási jogát, így örömteli hangulatban telt Karácsony Gergely és Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetőjének közös szakmai konferenciája a Parkvárosról.
Mivel az eseményen kevés szó esett a fővárosi „mesterterv” finanszírozásáról, így a konferencia után
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!