2026. június 10., szerdaMa Margit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
2026.06.10. Margit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Azbesztveszély Józsefvárosban, Pikó András intézkedik

Azbesztveszély Józsefvárosban, Pikó András intézkedik

Pikó András, Józsefváros polgármestere legfrissebb Facebook-posztjában arról írt, hogy a Szentkirályi utcában – egész pontosan a 27. szám alatt, amely a Pázmány-projekt része – „szabálytalan és veszélyes” bontás zajlik, ahol se a biztonsági előírásokat nem tartják be, se a tetőben lévő azbeszttel nem foglalkoznak a munkások. „A bontási munkálatok során a kivitelezés és az azt irányítók és felügyelők felelőtlensége óriási: az itt élők, az itt iskolába, óvodába, bölcsődébe járó, játszótéren játszó gyerekek, utcán közlekedők egészsége és biztonsága közvetlen veszélybe került” – fogalmazott Pikó.

Véleménye szerint az a tető, amit kedden kezdtek el bontani, olyan palából készült, ami azbesztet tartalmaz, így a bontás során a levegőbe kerülő azbesztszálak belégzése súlyos egészségkárosodást okozhat, nemcsak a munkásoknak, de mindenkinek, aki a környéken jár, lakik, közlekedik. A bontás pedig […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2025/03/19/piko-andras-jozsefvaros-polgarmester-bontas-epitkezes-veszely-pazmany-peter-katolikus-egyetem/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Rendőrségi feljelentés lett abból, hogy az Orbán-kormány háromszoros áron vásárolt bölcsődei kismotorokat

Hűtlen kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a Budapesti Rendőr-főkapitányságon Kátai-Németh Vilmos szociális és …