2026. június 10., szerdaMa Margit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
2026.06.10. Margit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Az ügyészség nagyszabású akciójában fideszes politikusokat is előállítottak, köztük Varga Mihály bizalmasát

Az ügyészség nagyszabású akciójában fideszes politikusokat is előállítottak, köztük Varga Mihály bizalmasát

A Központi Nyomozó Főügyészség kedden nagyszabású akciót hajtott végre egy budapesti önkormányzatokkal összefüggő korrupciós ügyben. Az eljárás vesztegetéssel elkövetett befolyással üzérkedés bűntettére és más bűncselekményekre irányul, és több kerületet is érint.

A razzia nem kímélte a politikusokat: a baloldalról Molnár Zsolt volt MSZP-s képviselőt és Őrsi Gergely II. kerületi polgármestert állították elő, az ügyészség Molnár letartóztatását is indítványozta.

A 24.hu információi szerint azonban a Fideszhez köthető előállítottak között szerepel Láng Zsolt, a II. kerület volt polgármestere és jelenlegi frakcióvezetője, Gór Csaba kerületi frakcióvezető, valamint Puskás Péter, Óbuda fideszes képviselője és egykori alpolgármestere. A lap emlékeztet, hogy Gór Csaba előállítása azért is figyelemre méltó, mert

Varga Mihály MNB-elnök bizalmasaként tavaly júniusban a PADME alapítványban felügyelőbizottsági elnöki, majd kurátor tisztséget kapott.

Puskás Péter szerepe pedig azért érdekes, mert amikor 2024-ben Kiss László óbudai polgármestert őrizetbe vették, éppen ő követelte az új választás kiírását, és nyilvánosan felszólította Kisst a lemondásra, mondván: „elfogadhatatlan, hogy a kerületet egy letartóztatott vezető irányítsa”.

Gór Csaba 2024. február 25-én

Gór Csaba 2024. február 25-én

Fotó: Lakatos Péter / MTI

Az akció egy régebb óta húzódó, fővárosi parkfenntartási közbeszerzési botrányba ágyazódik. 2024 áprilisában már letartóztatták Z. Zsoltot, a Pannon Park Forest Kft. egykori tulajdonosát, akiről a hatóságok megállapították, hogy vezető szerepet játszott egy olyan céges hálózatban, amely hosszú éveken át uralta a budapesti kertészeti és parkfenntartási piacot. A hálózat tagjai „a budapesti kerületek nagy részével jelenleg is szerződéses viszonyban állnak”,

a négy érintett cég 2022-ben együttesen több mint 19 milliárd forintos bevételt könyvelt el.

A Szabad Európa már 2020-ban feltárta, hogy ezek a cégek – függetlenül az adott kerület politikai irányultságától – rendre megnyerték a közbeszerzéseket, hol egymástól elkülönülten, hol konzorciumként […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/06/02/fidesz-politikusok-ugyeszseg-akcio-eloallitas-lang-zsolt-gor-csaba-puskas-peter/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Rendőrségi feljelentés lett abból, hogy az Orbán-kormány háromszoros áron vásárolt bölcsődei kismotorokat

Hűtlen kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a Budapesti Rendőr-főkapitányságon Kátai-Németh Vilmos szociális és …