Mint írtuk, Csőgör Péter volt gazdasági főnyomozót egy tiltakozó tábla felmutatásáért emelték ki a tömegből, majd vezették el október 23-án Orbán Viktor miniszterelnök ünnepi beszédének helyszínéről. Az ügyészség az akciót a tábla felmutatásával indokolta, amelyen egy, a miniszterelnököt nemi szervként mutató ábra, valamint a „Mi a f@sz van ebben az országban?!” felirat volt látható. A volt nyomozó kezéből kicsavarták a táblát, a falhoz állították, majd a beszámolók szerint három férfi a karját szorongatva, csuklóját feszítve vezette ki a Millenáris Parkból. Bilincsben vitték el, hét órán át tartotta fogva a rendőrség, majd kihallgatása után kiengedték.
Az egykori rendőr a Magyar Narancsnak adott interjújában arról beszélt, hogy számára kimeríti a hivatali visszaélés bűncselekményét, amikor „valakit azért vegzál a hatóság, mert véleményt nyilvánít”. Kijelentette, hogy addig folytatja a tiltakozási, véleménynyilvánítási akciót, „amíg ki nem esek egy 5-6. emeleti kórházablakból”. A volt nyomozó a rendőrség előtt tizenhat évet dolgozott az autóiparban, ahova elbocsátását követően visszatért. Interjújában elmondta, az nem lepte meg, hogy a rendszerkritikus véleménynyilvánítást nem tűri a hatalom, az viszont igen, hogy „a TEK munkatársai mekkora lelkesedéssel szolgálják a vezért”.
Csőgör Péter az interjúban többek között arról beszélt, hogy:
- A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen hivatalos eljárásban csoportosan elkövetett bántalmazás miatt tett feljelentést, ahonnan november 11-én kapott értesítést, hogy a feljelentést az illetékes Fővárosi Nyomozó Főügyészségre helyezték át. Még nem hallgatták ki, az intézkedést nem érezte brutálisnak, sőt elismerte, hogy „tényleg nem tudhatták, mit tarthatok a táblám alatt”. „Miután azonban meggyőződtek róla, hogy nincs nálam támadó eszköz, bocsánatot kellett volna kérniük, és utamra engedni” – jelentette ki, hozzátéve, az lepte meg, hogy ez nem így történt.
- A volt rendőr elmondta, hogy a feliratos tábláját eddig csak ellenzéki tüntetéseken használta, a Millenárison tudta először Orbán Viktor közelében felmutatni. Hozzátette, hogy a feliratot fedőtábla alá rejtette, amelyre az ÉDUVIZIG (Észak-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság) Győr rövidítését tette, mivel a vízügyeseknek szervezték az eseményt. „A másik oldalán a »Tisztelet a hősöknek, 1956« felirat volt. Így tudtam bejutni” – emlékezett.
- A zsebében a motozásnál egy 4 centiméteres pengéjű sniccert találtak, amellyel az eredeti […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!