A Tisza Párt országgyűlési képviselője, Berki Ákos a közösségi oldalán jelentette be, hogy hivatalosan is megtette az első komoly adminisztratív lépést a parlamenti privilégiumok visszaszorítása érdekében. A Tisza Párt legfiatalabb képviselője, a 22 éves Berki Ákos lemondott a 25 éven aluliaknak járó adómentességről. A politikus megerősítette, hogy frakciója és pártja nem a lakossági kedvezmények eltörlésében érdekelt, hanem a politikusok túlzott juttatásait kívánja megnyirbálni.
A TISZA minden jó és a fiatalokat segítő intézkedést megtart. Képviselőként azonban minden olyan juttatásról lemondok, ami nem nélkülözhetetlen az emberek méltó képviseletéhez
− fogalmazott bejegyzésében a politikus.
Ennek jegyében Berki Ákos már át is adta a 25 éven aluliak SZJA-mentességéről való lemondásáról szóló hivatalos nyilatkozatát az Országgyűlési Hivatal munkatársainak.
Példamutatást vár a többi Nógrád megyei képviselőtől is
A Tisza Párt politikusa nem állt meg a saját juttatásainak csökkentésénél: nyilatkozatában nyomást gyakorolt a térség többi parlamenti képviselőjére is. Külön kiemelte, hogy a választókerületük gazdasági helyzete és a lakosok jövedelmi viszonyai morálisan is megkövetelnék a politikusoktól a szerénységet.
Továbbra is bíztatom Nyugat-Nógrád megyei képviselőtársaimat, Balla Mihályt és Dócs Dávidot, hogy ők is járjanak el hasonlóan − tekintve, hogy az emberek a mi régiónkban jóval kevesebb pénzt kapnak munkájukért, mint az ország legtöbb részén
− írta Berki Ákos, utalva a térség Fidesz–KDNP-s, valamint Mi Hazánk Mozgalomhoz tartozó országgyűlési képviselőire. Arról egyelőre nincs információ, hogy az érintett kormánypárti és ellenzéki politikusok terveznek-e reagálni, vagy követik-e a tiszás képviselő példáját.
<g […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!