Szerda éjjel megjelent a Magyar Közlöny 46. száma, amelyben a kormány részletesen meghatározza minden miniszter feladat- és hatáskörét, az új rendszer szerint. Ez alapján új minisztériumi struktúra lép életbe, a minisztériumok feladatkörei és elnevezései is részben változnak. Mint kiderült, a miniszterelnök jogkörei bővülnek:
közvetlenül irányítja a kormányzati munkát, meghatározza a miniszterek feladatait, és összehangolja a kormányzati döntéseket.
A miniszterelnök-helyettes helyettesítési rendje pontosan szabályozott. A Miniszterelnökséget vezető miniszter pedig felelős a kormányzati koordinációért, az Európai Uniós ügyekért, a kommunikációért, és a társadalompolitika összehangolásáért. Továbbá az egyes miniszterek feladatkörei is részletesen meghatározottak, minden ágazatban.
Új miniszteri pozíciók és felelősségi körök jelennek meg, így például a tudományos és technológiai miniszter, valamint a vidék- és településfejlesztési miniszter.
A miniszterek helyettesítési rendje teljesen újraszabályozott, minden miniszterhez hozzárendelték a helyettesét. A Kormány döntéshozó fórumai (Stratégiai Kabinet, Gazdasági Kabinet, Védelmi Tanács) pedig pontosan meghatározott feladatkörökkel működnek majd.
A miniszterek rövid megjelölése is egységesen szabályozott, így a következők szerint kell majd alkalmazni:
- Miniszterelnökséget vezető miniszter esetében az MvM,
- Agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter esetében az AÉM,
- Egészségügyi miniszter esetében az EüM,
- Élő környezetért felelős miniszter esetében az ÉKFM,
- Belügyminiszter esetében a BM,
- Közlekedési és beruházási miniszter esetében a KBM,
- Gazdasági és energetikai miniszter esetében a GEM,
- Honvédelmi miniszter esetében a HM,
- Igazságügyi miniszter esetében az IM,
- Külügyminiszter esetében a KüM,
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!