2026. június 17., szerdaMa Laura napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
2026.06.17. Laura Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / „Áruló, poloska, kutya” – bekiabálók kereszttüzében beszélt Magyar Péter a Sándor-palotánál

„Áruló, poloska, kutya” – bekiabálók kereszttüzében beszélt Magyar Péter a Sándor-palotánál

Magyar Péter és Görög Márta igazságügyi miniszter hétfő reggel a Sándor-palotában tárgyalt Sulyok Tamással, a találkozó után pedig az épület előtt álltak az újságírók elé.

Már a sajtó érkezésekor feltűnően sok rendőr volt a Sándor-palota közelében, ilyen készültségre Magyar Péter legutóbbi, Sulyok Tamásnál tett látogatásakor még nem volt szükség, és eleinte úgy tűnt, hogy most sem lesz, és túlbiztosították a helyszínt. Aztán kiderült, hogy mégis akadt munkája a hatóság embereinek.

A sajtótájékoztató élő közvetítésébe kevésbé hallatszott be, de a helyszínen az első perctől kezdve folyamatos volt az ordibálás, időnként jobban lehetett hallani a bekiabálókat és a nekik válaszoló vagy velük vitatkozó Tisza-szimpatizánsokat, mint magát a miniszterelnököt, pedig neki hangosítása is volt.

Kicsit csalódott vagyok, hogy csak négy-öt fizetett trollt sikerült ideküldeni

– fogalmazott beszéde közben Magyar Péter, aki nem kerülhette el, hogy reagáljon a bekiabálásokra. A szám egyébként nagyjából pontos volt, ugyanis aktívan nagyjából hatan vettek részt abban, hogy megzavarják az eseményt.

A bekiabálók közül a legismertebb Szabó Bálint volt, a korábbi szegedi önkormányzati képviselő, aki az elmúlt másfél évben a politikai rendezvények rendszeres szereplőjévé vált, legyen szó a Tisza fórumairól vagy a Lázárinfókról. Ezúttal nem trombitált és viszonylag keveset is kiabált, inkább végig élőzte az eseményt. Persze azért néhányszor hangoztatta Magyar Péter fideszes múltját, és azt a teóriáját, hogy Magyar Péter még most is fideszes. Közben többször összeszólalkozott a közelben álló Tisza-szimpatizánsokkal is.

Szintén élőzött egy férfi egy Megafon-feliratú kabátban, és újra meg újra azt kérdezte, milyen „migránspaktumot” fogadott el a kormány az uniós források fejében. Magyar Péter a tájékoztatón gyakorlatilag erre megadta a választ, amikor leszögezte, hogy a forrásokról szóló tárgyalásokon sem a migrációs paktum, sem a háború, sem a genderkérdések nem kerültek szóba.

Magyar Péter a Sándor-palota előtt 2026. június 1-jén

Magyar Péter a Sándor-palota előtt 2026. június 1-jén

Fotó: Tövissi Bence / Index

A leghangosabbak azonban nem ők, hanem egy idősebb férfi és egy nő voltak, akik a szervezőkkel is komolyabb szóváltásba keveredtek. Legtöbbet azt kiabálták, hogy „áruló”, a nő pedig „kutyának” és „poloskának” is nevezte a kormányfőt, akit azzal vádolt, hogy elárulta a saját családját. A „poloska” ezen a napon külön is beszédes volt, hiszen ugyanazon a sajtótájékoztatón Magyar Péter épp Orbán Viktor poloskázós beszédét hozta fel példaként arra, amikor Sulyok Tamás hallgatott. Visszatérő szemrehányás volt az is, hogy a miniszterelnököt csak most zavarja a luxus, fideszes korszakában viszont nem.

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/06/01/magyar-peter-sandor-palota-tisza-part-arulo-poloska-beszed-koztarsasagi-elnok-sulyok-tamas/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Sokkolóan újszerű megfejtés az Orbán-rendszer tündöklésére és bukására

„Kötetünk korkép. Két politikával foglalkozó kortárs látlelete egy korról, korszakról, a magyarországi átmenetből kinőtt politikai …