2026. június 10., szerdaMa Margit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
2026.06.10. Margit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Aláírásokat gyűjt egy leszbikus egyesület a nemátalakító műtéteket végző magyar orvos szabadon bocsátásáért

Aláírásokat gyűjt egy leszbikus egyesület a nemátalakító műtéteket végző magyar orvos szabadon bocsátásáért

„B. Noémi tevékenysége egyedülálló Magyarországon. Mivel majdnem minden más orvos félelemből már nem fogadott transznemű pácienseket, így a legtöbb transznemű ember ellátása is nála összpontosult” – kommentálta egy aláíró, hogy miért áll ki a január végén letartóztatott doktornő mellett. Egy másik szerint a „szabadon védekezés joga megillet egy olyan doktornőt, aki Magyarország egyik legelnyomottabb közösségét éveken keresztül segítette, szabályozás híján a rendelkezésére álló eszközökkel”. A kommentelő úgy véli, a magyar állam a bűnös, mert nem teszi lehetővé a transznemű emberek méltósággal történő kezelését és egészségügyhöz való hozzáférését.

A transzneműek könnyen lehetnek, voltak és vannak! célpontjai az autoriter diktatórikus rezsimeknek. Szabadlábra a doktornővel! Független bíróságokat! Vissza az alapvető emberi jogokkal!

– olvasható a petíció hozzászólásai között, amelyet a Labrisz Leszbikus Egyesület indított B. Noémi kiskunhalasi urológus szabadlábra helyezéséért.

Az egyesület célja az akcióval, hogy az aláírók egyben szolidaritást is vállalnak a magyarországi transz közösségekkel is.

Szerintük a kiskunhalasi transzegészségügyi szakember őrizetbe vétele és letartóztatása megrázkódtatás a transz közösség tagjainak. Hozzátették, a doktornő azon kevés orvosok közé tartozik, aki még fogadott itthon transznemű pácienseket, akiknek méltósággal történő kezelését és az egészségügyhöz való hozzáférését az állam ellehetetlenítette.

Műtétenként hatszázezer és egymillió forint kért

Ahogy arról

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2025/03/12/kiskunhalasi-semmelweis-korhaz-nematalakito-mutet-bacs-kiskun-varmegyei-fougyeszseg-kovecs-mate-rendorseg-egeszsegugy/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Rendőrségi feljelentés lett abból, hogy az Orbán-kormány háromszoros áron vásárolt bölcsődei kismotorokat

Hűtlen kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a Budapesti Rendőr-főkapitányságon Kátai-Németh Vilmos szociális és …