Sasi-Nagy Edit (Tisza), a bizottság elnöke az MTI kérdésére elmondta: egy magánvádas rágalmazási ügyben érkezett kérés a testülethez Kocsis Máté mentelmi jogának felfüggesztésére.
Az elnök a testület elé a mentelmi jog fenntartására vonatkozó javaslatot terjesztett. A képviselők végül egyhangúlag úgy döntöttek, azt javasolják a parlamentnek, hogy tartsa fenn a keddi szavazáson a képviselő mentelmi jogát.
A politikus elárulta:
A bizottság a jövőben fő szabályként azt az eljárást kívánja követni, hogy magánvádas ügyekben fenntartják a mentelmi jogot, míg közvádas ügyekben megfontolják a felfüggesztést.
A tiszás politikus úgy látja, az elmúlt években volt egy olyan helytelen gyakorlat, amivel nem értenek egyet, hogy a mentelmi jog felfüggesztését magánvádas ügyekben is kvázi politikai nyomásgyakorlásként használták.
Előzmények
Kocsis Máté 2026. április 20-án beszélt arról a Fidesz-frakció podcastadásában, hogy úgy tudja: Magyar Péter édesanyja jelentette fel valamiért, ezért várhatóan a parlament második ülésén dönthetnek a mentelmi joga kiadása ügyében.
Az Országgyűlés keddi ülésén Magyar Péter miniszterelnök személyesen válaszolt az ellenzéki politikusok kérdéseire, a tudósításunkat itt olvashatja. Bujdosó Andrea, a Tisza Párt frakcióvezetője az ülés előtt az első tiszás törvénycsomagot ismertette, amiről szintén beszámoltunk.
(Borítókép: Kocsis Máté 2026. május 11-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index)
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!