2025. január 24., péntekMa Timót napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 410,00 Ft | USD: 394,00 Ft | CHF: 434,00 Ft
2025.01.24. Timót Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 410,00 Ft | USD: 394,00 Ft | CHF: 434,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / „A szemünk előtt zajlik egy olyan militarizáció, amit elfed a békepropaganda”

Hirdetés

„A szemünk előtt zajlik egy olyan militarizáció, amit elfed a békepropaganda”

Barabás Richárd úgy látja, a régi ellenzéki pártok nem vették észre, hogy megváltozott a világ, az Európai Unió, a világgazdaság, a globalizáció és a geopolitikai erőtér is. Új stratégiai dilemmák előtt áll a világ, a technológia teljesen felforgatta az életünket, néhány éven belül a mesterséges intelligencia eljut az emberi általános felfogóképesség szintjére. A klímaválság a mindennapjaink valóságává vált, és mindezek mellett Magyarország pozíciója is megváltozott.

Miért fegyverkezik a magyar kormány?

A Párbeszéd – Zöldek társelnöke kijelentette: ilyen körülmények között az ellenzék nem mondhat csupán annyit, hogy „Orbán a hibás”. Márpedig pontosan ezt tették a régi ellenzéki pártok, ahelyett hogy az új és megváltozott világról indítottak volna párbeszédet. Folyamatosan azon versenyeztek, ki mondja leghamarabb a legerősebbet egy hírrel kapcsolatban, hogy utána be tudjon menni az ATV Egyenes beszéd című műsorába. De erről a politizálási formáról legkésőbb 2024. június 9-én, az önkormányzati és európai parlamenti választások napján kiderült, hogy nem működik.

Az is kiderült: ma Magyarországon olyan szinten elege van az embereknek, hogy a 47 százalékuk egy Facebook-oldalra is leszavazna, csak azért, hogy a rendszernek vége legyen

– jegyezte meg Barabás Richárd utalva a közösségi média segítségével politikai karrierbe kezdő Magyar Péterre.

Hirdetés

A kérdés most az a Párbeszéd – Zöldek társelnöke szerint, hogy mivel foglalkozzanak ők.

„Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy jelenleg semmi közöm nincs a 2026-os választáshoz. Nekem nem kell azzal foglalkoznom, hogy milyen körzetben indulok, leszek-e újra képviselő” – fogalmazott Barabás Richárd, akinek pártját bőven a parlamenti 5 százalékos bejutási küszöb alá mérik a legutóbbi közvélemény-kutatások.

Az ilyen helyzetekben nagy cégeknél, szervezeteknél, NGO-knál válság és krízis idején az a legfontosabb, hogy a stratégiai előnyök megszerzésére koncentráljanak. És az ellenzéki progresszív oldal stratégiai előnye az kell, hogy legyen, hogy fel tudja építeni azt a világnézetet, azokat a kérdéseket, amelyeket a világról gondol

– közölte a Párbeszéd – Zöldek társelnöke.

A háttérbeszélgetésen azt mondta: pártjától arra kapott felhatalmazást, hogy egy hosszú távú tematizálási kampányba kezdjenek, ennek első elemét (tíz-tizenkét témával készülnek) a következő napokban tárják a nyilvánosság elé. Hozzátette, majd pedig ki is fejtette, hogy a béke és a fegyverkezés kérdéseiről szeretnének szólni a választókhoz. Miért a békéről? „2022 februárjában a magyar kormány elfoglalta a békepártiság pozícióját.” Az ellenzék pedig a paralízis állapotába került, mert mindentől tartott, amit Orbán Viktor mondott, ezzel viszont megengedték neki, hogy beletolja őket a háborúpártiságba.

Barabás Richárd szerint az ellenzéknek nem volt világos álláspontja a békéről, a fegyverkezésről, a NATO-ról és a geopolitikáról, nem beszéltek az ezekkel összefüggő kérdésekről, és így nem is tudtak tematizálni. Márpedig most, hogy Donald Trump megnyerte az amerikai választást, és a kongresszus, illetve a szenátus republikánus irányítás alá kerül, a régi-új elnöknek többé-kevésbé szabad keze lesz a külpolitikában, ami azt jelenti: lezárásra kerülhet az ukrajnai háború, de kérdés mi következik utána.

A társelnök úgy véli, egy befagyott konfliktus maradhat az ukrajnai háborúból, és ebből az következik, hogy egész Európa fegyverkezni fog. Ha pedig ez történik, elvonja majd az erőforrásokat a versenyképesség növelésétől, a klímaátállástól, és alááshatja az európai demokratikus, illetve szociális intézményeket.

Megállapítása szerint ellentmondás feszül a kormány békepárti propagandája és a honvédelmi politikája között:

Magyarországon tíz év alatt körülbelül hatszorosára nőttek a védelmi kiadások. Sorra nyílnak az állami támogatással létesülő fegyvergyárak, lőszergyárak, katonai helikopter-összeszerelő üzemek, lánctalpas üzemek, radarberendezések, helikopterberendezések összeállítására irányuló üzemek. Az én kérdésem az, hogy az a békepárti kormány, amelyik egy olyan országot vezet, ami egyébként a NATO tagja, tulajdonképpen miért is fektet be ekkora fegyverkezésbe?

Békepárti humanista pozíciót képviselnek

A párt napokban megjelenő kampányvideói (ezeket a háttérbeszélgetésen levetítették) arról szólnak majd, hogy

valójában a békepárti kormány egyáltalán nem békepárti, hanem egy bújtatott, lopakodó militarizációval készíti fel az országot a várható konfliktusokra.

A társelnök kiemelte, ezt igazolja, hogy toborzó plakátok jelentek meg az országban, és például S.E.R.E.G. címmel indul egy honvédelem által támogatott televíziós sorozat.

A szemünk előtt zajlik egy olyan militarizáció, amit elfed a békepropaganda. Én […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2024/11/12/parbeszed-zoldek-barabas-richard-szabo-rebeka-orosz-ukran-haboru-bekepartiak-haborupartiak-kampany/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Egyelőre nincs döntés az Európai Parlamentben Magyar Péter mentelmi jogáról

Mint arról beszámoltunk, csütörtökön került napirendre az Európai Parlament Jogi Bizottságában Magyar Péter mentelmi jogának …