Rétvári Bence úgy látja, az elmúlt évek egyik legnagyobb változása ezen a területen, hogy az állam sokkal nagyobb szerepet vállal, az iskolák állami fenntartásba kerültek, ahogy a kórházak is. 2010-ben azt látták, hogy a hatéves gyermekek fejlettségében akár másfél év különbség is lehet, mert valaki gazdagabb, valaki szegényebb környéken nőtt fel, ezt igazságtalannak tartották, ezért lépett be az állam.
Az volt a célunk, hogy aki nehezebb helyzetben lévő településen születik, ne legyen hátrányban
– hangsúlyozta az államtitkár.
Lukács László György szerint igaz, hogy az államnak javítani kellett azon a területi aránytalanságon, ami az oktatásban és az egészségügyben is megvan, ugyanakkor feltette a kérdést:
Nem lehetett volna ezt önkormányzati fenntartás mellett úgy megcsinálni, hogy az állam nagyobb szerepet vállal az ellátórendszeri kudarcok leküzdésében?
Rétvári Bence azt vetette közbe, az ellenzéknek az a politikája, hogy ha a kormány bármit tesz, akkor csak azért is nemet mondanak.
„Érzem a sértettséget, hogy nem a Fidesszel indultunk közös listán”
Lukács László György az uniós forrásokról leszögezte, a Jobbik mindent megszavazott annak érdekében, hogy hazahozzák a pénzeket, mert tudják, hogy erre szükség van az oktatásban és az egészségügyben. A frakcióvezető úgy látja, az Európai Unió viszonylatában az Európai Egyesült Államok koncepciója és a kilépés között egy normális utat kell találni, a kormány viszont a kilépéspárti úton van.
Rétvári Bence arra hívta fel a figyelmet, hogy épp a Jobbik szorgalmazta a kilépést, mire Lukács László György közbeszólt, hogy az a korábbi Jobbik volt, a Fidesz pedig liberális krédóból érkezett. Az államtitkár szerint „a szuverenista Fideszből szuverenista Fidesz lett”.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!