„Sok támogatómmal, lokálpatriótával, igazi és felebarátommal beszélve a mai napon döntést hoztam, melyet ezennel megosztok a nyilvánossággal is: kiléptem a Fidesz–Magyar Polgári Szövetségből” – jelentette be közösségi oldalán Csach Gábor, Balassagyarmat polgármestere, aki 37 évig volt a párt tagja.
Csach elmondása szerint a döntése mögött elsősorban nem a választási vereség áll – amiért részben felelősnek tartja magát.
Szkeptikus a párt megújulását illetően
„Kilépésem legfőbb indokai személyi és szervezeti okok, melyek szkeptikussá tesznek a párt megújulását illetően” – magyarázta.
Hozzátette, Balassagyarmat városának fejlődése érdekli igazán és minden energiáját erre szeretné összpontosítani. Hangsúlyozta, nem „köpönyegforgató”, döntésével egyik párt felé sem közeledni, hanem inkább függetlenedni szeretne.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
http://index.hu/belfold/2026/05/16/csach-gabor-fidesz-kilepes-balassagyarmat/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!