2018. november 13., keddMa Szilvia napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 321,00 Ft | USD: 285,00 Ft | CHF: 283,00 Ft
2018.11.13. Szilvia Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 321,00 Ft | USD: 285,00 Ft | CHF: 283,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Ötméteresekkel nyerte a magyar csapat az Európai Szuperkupát

Ötméteresekkel nyerte a magyar csapat az Európai Szuperkupát

Történelmi sikert aratott a Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics női vízilabdacsapata, amely szombaton megnyerte az Európai Szuperkupát.

A magyar együttes Garda Krisztina emberelőnyös góljával szerzett vezetést, majd több hátrányt is kivédekezett. Az oroszok a második negyedben vették át először a vezetését és a nagyszünetre két gólra növelték előnyüket, azonban lélektanilag fontos volt, hogy a magyarok közvetlenül a félidő előtt kivédekeztek egy kettős emberelőnyt.

Ezzel együtt a zárófelvonásban kétszer is három gól volt a különbség, de a dunaújvárosiak még innen is felkapaszkodtak döntetlenre – Vályi Vanda 59 másodperccel a vége előtt egyenlített -, hogy aztán megnyerjék az ötméteres párbajt.

Eredmény, Női Európai Szuperkupa:

Kirisi (orosz) – Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics 13-15 (2-2, 3-1, 5-4, 1-4, 2-4) – ötméteresekkel.

a magyar csapat gólszerzői: Gurisatti 3, Garda, Menczinger, Vályi 2-2, Ziegler, Mahieu 1-1|