Nyoma sincs a délelőtti esőnek

Teljesen felszáradt a pálya, süt a nap.

18:01

Elindult a felvezető kör

Elindult a FIA WTCR/Oscaro első 2018-as versenye, 25 autó kezdte meg a felvezető kört a marokkói pályán.

18:01

Szinte lehetetlen küldetés

Szűk utcai pályán a mezőny legvégéről rajtolni – nem túl sok esélye maradt Michelisznek a pontszerzésre, de Marokkóban bármi megtörténhet. Az biztos, hogy Thed Björk és Gabriele Tarquini előtt senki sincs, az első sorból egy jó rajttal hamar meglóghatnak a mezőnytől.

17:44

Mutatjuk a zengős Cuprákat

SEAT Leónok voltak valaha, de a gyártó most teljesen új brandet épít új névvel, új logóval. A zöld-fekete az.

Nagy volt a forgalom a szabadedzésen

Forrás: Tamas Gabor Nagy Photography

17:41

A zengősök is Michelisz elől rajtolnak

Nehéz is lenne máshonnan, ha Micheliszt a rajtrács végére száműzték: Szabó Zsolt a 21., Nagy Norbert a 22. helyről indulnak a neonzöld-fekete Cuprákkal.

17:37

A rajtsorrend

Michelisz itt még a második helyen szerepel, a rajtrácson viszont a 25. lesz, így mögötte lévők egy helyet előrébb ugranak.

Az időmérő végeredménye

Forrás: Origo

17:31

Balszerencsésen indult a hétvége Michelisznek

A 2018-ban debütáló túraautó-világkupa (FIA WTCR) meglehetősen pechesen kezdődött Michelisz Norbertnek, az olasz BRC Racing versenyzőjének. A tavalyi WTCC-ezüstérmes magyar Hyundai i30 N TCR-e a szombat délelőtti második szabadedzésen megállt, majd az időmérőn kigyulladt. Még így is a második legjobb idő volt az övé, de motort kellett cserélni az autójában, ami rajtbüntetést von maga után, ezért a 25. helyről indulhat.

Michelisz lángoló autóval szerezte meg a második helyet

Döbbenetes pechsorozattal kezdte a WTCR szezonnyitó hétvégéjét Michelisz Norbert. Előbb a túraautó-világkupa második marokkói szabadedzésén hagyta cserben a Hyundai i30 N TCR a BRC Racing magyar versenyzőjét, majd az első időmérőn gyulladt ki az autója. Pedig Michelisz tempója brutális volt a száraz pályán, körről körre javított az idején, szinte csak másodpercekre vesztette el az első helyet.

Hosszú Katinka harmadik aranyát nyerte a rövidpályás vb-n

Hosszú Katina harmadik aranyérmét nyerte a hangcsoui rövidpályás úszó-világbajnokságon. A magyar úszó 100 vegyesen nyert …