2019. szeptember 21., szombatMa Máté napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 332,00 Ft | USD: 300,00 Ft | CHF: 303,00 Ft
2019.09.21. Máté Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 332,00 Ft | USD: 300,00 Ft | CHF: 303,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Kikapott az ETO, élre ugrott a Csákvár, otthon vesztett pontot a Vasas

4. FORDULÓ

19 órakor kezdődött találkozók végeredményei:

VASASFC AJKA 1–1 (1–1)
Illovszky Rudolf Stadion, 1100 néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Kovács II Gábor)
VASAS: Rados – Terbe, Szilágyi Z., Tóth B., Lakatos – Szivacski (Hinora, a szünetben), Gál M. – Király B., Szatmári L., Daróczi (Rétyi, 71.) – Balajti (Birtalan, 59.) Vezetőedző: Szanyó Károly
AJKA: Horváth D. – Köles, Kenderes, Görgényi, Csemer – Nagy E. (Szabó N., 86.) – Soltész, Csizmadia, Molnár D. (Stotacovici, 71.), Horváth P. – Nagy K. (Oláh L., 75.) Vezetőedző: Kiss Károly
Gólszerző: Molnár D. (0–1) a 22., Király B. (1–1) a 28. percben
MESTERMÉRLEG
Szanyó Károly:
– Nagyon szervezetten játszó Ajkával találtuk szembe magunkat. Döcögött a játékunk, alig lőttünk kapura, így be kellett érnünk a döntetlennel.
Kis Károly: – Örülök a szerzett pontnak, csapatom nagy akarással küzdött, és az első félidő elején a vezetést is megszereztük. Sajnos a rutinos Vasas nem sokkal később kiegyenlített, összességében azonban jó úton járunk.

Siófok–ETO FC Győr 1–0 (Szakály D. 22.) – vége
Gyirmót–Szeged 0–0 – Kiállítva: Szarka 45+1. (Gyirmót) – vége
Haladás–Szolnoki MÁV 3–0 (Medgyes 3., Novák Cs, 8., Eszlátyi 75.) – vége
Budafok–Budaörs 2–3
(Horváth R. 21., Kovács D. 52., 11–esből, ill. Tóth K. 13., Szabó B. 45., Kulcsár T. 72.) – vége

A korábban játszott mérkőzések jegyzőkönyvei:

BALMAZÚJVÁROSAQVITAL FC CSÁKVÁR 0–1 (0–0)
Balmazújváros, 800 néző. Vezette: Oláh Gábor (Berényi Ákos, Sinkovicz Dániel)
BALMAZÚJVÁROS: Ferenczi J. – Lakatos B., Papucsek, Bora, Király Á. (Sigér Á., 27.) – Varga B., Kónya – Bévárdi (Sármány, 30.), Szabó Á. (Csörgő, 70.) Kundrák N. – Szabó B.
Edző: Lajos Ferenc
CSÁKVÁR: Markek – Huszti A., Csató M. (Kocsis B., 65.), Albert I., Tányéros, Deutsch (Galambos, 35.) – Mészáros D., Mim (Major, 77.), Madarász – Tamás N., Baracskai. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Kocsis B. (0–1) a 72. percben
Lajos Ferenc: – Nem érdemeltünk vereséget. A helyzetek kihasználásánál nagyobb koncentráltság kell, hátul pedig nem fér bele egyetlen hiba sem.
Visinka Ede: – A balmazújvárosiak az ismert helyzetükben is küzdöttek, hajtottak, le a kalappal előttük. Nem játszottunk jól, de ennek ellenére is végig hittünk a győzelemben, s talán ez bizonyult döntőnek.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUSBÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 3–0 (1–0)
Nyíregyháza, 850 néző. Vezette: Veizer Roland (Márkus Péter, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Polényi, Fodor F., Végső, Farkas Márk (Papp M., 87.) – Szvedjuk, Kártik, Cenaj, Kovács N. (Motkó, 83.) – Szinanovics (Ötvös B., 80.), Hornyák. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
BÉKÉSCSABA: Uram – Pilán, Farkas Márk, Szélpál N., Mészáros M. – Nagy S., Bidzyla – Király P., Faragó T. (Gréczi M., 64.), Szalai D. (Máris, 59.) – Kovács Á. (Pantovics, 59.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Hornyák (1–0) a 44., Szinanovics (2–0) az 56., Kártik (3–0) a 88. percben
Zoran Szpisljak: – Az első félidőben mindkét csapat óvatosan játszott, és akkor sikerült gólt szereznünk, amikor talán néhány játékos gondolatban már az öltözőben járt. A szerkezeti váltásaink bejöttek, és a második gól után már felszabadultan, helyenként jól futballoztunk. Nem volt ez olyan sima meccs, mint ahogy az eredmény mutatja.
Schindler Szabolcs: – A végeredményt illetően csalódott vagyok, főként, hogy az első félidőben szervezetten játszottunk, és gól nélküli állásnál nagy helyzetet hibáztunk. Miután a hazai csapat előnybe került, a második félidőben kockázatot vállaltunk, és ezt kihasználta a Nyíregyháza. A második gól lélektanilag megfogta a csapatot, az utolsó negyedórában pedig kifejezetten rosszul játszottunk.

VÁC FCDOROGI FC 2–0 (1–0)
Haraszti út, 200 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Ország Péter)
Vác FC: Halasi – Szűcs K., Dulló, Hajnal, Juhász Gy. – Géringer – Magos (Filipovics, 76.), Lassú (Pusztai, 83.), Zámbó, Szalánszki (Lefler, 60.) – Szenes. Vezetőedző: Burzi Attila
Dorog: Borsos – Nyíri (Földi B., 65.), Berkó, Lénárth, Forró – Csillag, Délczeg (Sitku, 73.), Takács P., Kitl M. – Beke, Paudits (Vígh, 81.) Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Szalánszki (1–0) a 10., Zámbó (2–0) a 89. percben
Burzi Attila: – Sokat dolgoztunk ezért a győzelemért, végre sikerült, ami az előző három mérkőzésen nem jött össze. Vezettünk és szervezett védekezésünkkel megőriztük előnyünket, amelyet a végén még növeltünk is.
Németh Szabolcs: – Nem úgy sikerült a mérkőzés, ahogyan elképzeltük. Az elején egy figyelmetlenségünket kihasználta a Vác, majd fegyelmezetten védekezett, mi pedig nem tudtuk megtörni az ellenfelet. Csalódott vagyok az eredmény miatt, ennél sokkal több kell a jövőben.

KAZINCBARCIKAI SCTISZAKÉCSKE VSE 2–1 (0–1)
Putnok, 300 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Kovács Gábor)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Heil, Oltean, Fótyik, Mikló – Virág, Toma (Kanalos, 58.), Krausz (Farkas A., a szünetben), Géringer (Lakatos M., 66.) – Oldal T., Berki. Vezetőedző: Gálhidi György
TISZAKÉCSKE: Varga Á. – Erdélyi (Oláh M., 62.), Kardos, Preklet, Sváb – Tölgyesi, Kocsis, Gréczi, Kirchner (Tímári, 62.) – Nyilas (Szuhodovszki, 79.), Zádori. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Preklet (0–1) a 32., Mikló (1–1) az 57., Oltean (2–1) a 78. percben
Kiállítva: Gálhidi György (bedobott a pályára egy vizes flakont) az 59. percben
Gálhidi György:
– Nem játszottunk jól, de erősen közepes teljesítménnyel is sikerült megfordítanunk a mérkőzés állását. Rendkívül fontos győzelmet arattunk. Remélem, előbb vagy utóbb, jó játékot produkálunk lelkes szurkolótáborunk előtt.
Simon Antal: – Rendkívül agresszív hazai csapattal találtuk magunkat szemben, de többnyire mi irányítottunk, és a mi akaratunk érvényesült. Egygólos vezetésünknél meccslabdát hibáztunk, ellenfelünk pedig kihasznált egy védelmi hibát, majd újabb gólt kaptunk. Legalább egy pontra mindenképpen rászolgáltunk volna.

MTK BUDAPESTSOROKSÁR SC 3–2 (3–0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1758 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Farkas Balázs, Horváth Róbert)
MTK: Bese – Katona M. (Fülöp N., 56.), Varju, Pintér Á., Nagy Zs. – Kata, Mezei – Vass P., Bognár I. (Babinszky, 72.), Zuigeber (Simon A., 64.) – Lencse. Vezetőedző: Michael Boris
Soroksár: Varga Á. – Molnár R. (Erdélyi L., a szünetben), Gyömbér, Valencsik, Pászka – Misic (Lőrinczy, a szünetben), Csonka – Orosz (Novák, 80.), Huszák, Gárdos – Korozmán. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Bognár I. (1–0) a 11., Vass P. (2–0) a 35., Bognár I. (3–0) a 47., Huszák (11-esből, 3–1) a 83., Lőrinczy (3–2) a 88. percben
Michael Boris:
– A harmadik találatunk után meg akartuk rúgni a negyedik, majd az ötödik gólunkat. A nyolcvanadik percben leálltunk, ennek okairól a napokban beszélek majd a játékosokkal, hogy erre találjunk valamilyen megoldást.
Lipcsei Péter: – Lassabban játszottunk és gondolkodtunk az első félidőben, így megint két gólt ajándékoztunk ellenfelünknek. Próbálunk ezen javítani a jövőben, de ehhez a játékosaim is kellenek.

Zártkapus lesz az Azerbajdzsán elleni válogatott meccs október 13-án

Zárt kapuk mögött kell megrendeznie a magyar szövetségnek az Azerbajdzsán elleni október 13-i hazai Eb-selejtező mérkőzést, …