2018. november 14., szerdaMa Aliz napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 322,00 Ft | USD: 286,00 Ft | CHF: 283,00 Ft
2018.11.14. Aliz Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 322,00 Ft | USD: 286,00 Ft | CHF: 283,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Kétszer egyenlített, mégis kikapott a Puskás az MTK-tól

Kétszer egyenlített, mégis kikapott a Puskás az MTK-tól

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

MTK–Puskás Akadémia 3–2 (Lencse 26., Baki 65., Torghelle 81., ill Arabuli 38., Knezevic 76.)
Új Hidegkuti Nándor Stadion
, 1849 néző. Vezette: Berke

Becsülettel próbálkozott Kanta József: indított egyet, kettőt, hármat, s még a negyedik sikertelen próbálkozás után sem adta fel – és milyen jól tette! Az MTK Budapest irányítójának ötödik kiugratása ugyanis sikeres volt, Lencse László köszönte szépen, s idénybeli negyedik góljával vezetett a hazai csapat.

A kék-fehérek addig egyértelműen mezőnyfölényben futballoztak, az első fél órában ide-oda járatták a labdát, a felcsútiak futballjában abszolút nem volt benne a gól, jobbára szaladtak a labda és az ellenfél után. Ehhez képest az első ellentámadásukból egyenlítettek, pedig a kontra előtt az MTK-sok rúgtak szögletet…

Az adok-kapok a második félidőben is folytatódott. A két együttes bátran ment előre, egyik sem a védekezésre helyezte a hangsúlyt, ennek kifejezetten jó mérkőzés és sok helyzet lett az eredménye. Az MTK góljára ismét feleltek a felcsútiak, ám amikor már mindenki azt hitte, döntetlen lesz a vége, a hajrára jött Torghelle Sándor, aki első labdaérintéséből mesteri gólt szerzett. Erre mondják, hogy így kell cserélni. A rutinos támadó örömében odaszaladt Feczkó Tamás vezetőedzőhöz, akivel hatalmasat pacsizott. A szakvezető alighanem azzal engedte pályára csatárát, hogy ő szerzi a győztes gólt.

HÍRES BEJÁRATOK

A mérkőzés előtt ünnepélyes keretek között avatták fel az Új Hidegkuti Nándor Stadion kapuit. A kék-fehér klub a közelgő, 130. születésnapja alkalmából új táblákat helyezett el a bejáratok fölé, amelyek mostantól a szurkolók által kiválasztott öt egykori sportoló – Weisz Richárd, Tordasi Ildikó, Török Gyula olimpiai bajnokok, Barna Viktor vb-győztes és Wichmann Tamás olimpiai ezüst- és bronzérmes – nevét őrzik.

1283 Szőts Gergely
19.30: Haladás–Ferencváros (Tv: M4 Sport) Szombathely, Haladás Stadion   Farkas Ádám
NOVEMBER 11., VASÁRNAP
15.30: Mezőkövesd–Mol Vidi (Tv: M4 Sport) Mezőkövesd,
  Solymosi Péter
TABELLA • GÓLLÖVŐLISTA

Részleges szakadással dőlt ki a Bayern-sztár

Ebben az évben vélhetően már nem léphet pályára James Rodríguez, a Bundesligában címvédő Bayern München …