2018. december 10., hétfőMa Judit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 323,00 Ft | USD: 283,00 Ft | CHF: 286,00 Ft
2018.12.10. Judit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 323,00 Ft | USD: 283,00 Ft | CHF: 286,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Icardi: a név kötelez

Icardi: a név kötelez

Egészen őrületes meccsen játszott egymással csütörtök este a Genoa és a Virtus Entella az olasz kupában, amit óriási meglepetésre nem a Serie A-ból érkező genovai csapat, hanem Serie C-s ellenfele nyert meg egy némileg elhúzódó tizenegyespárbaj után.

A meccsen kiváló volt az Inter argentin klasszisával csak névrokonságban álló Simone Icardi, de talán nála is fontosabb volt a magyar Adorján Krisztián, aki a 122. percben egyenlített, később pedig a büntetőknél a hatalmas nyomás ellenére sem jött zavarba.

A Genoa nem kezdte rosszul a meccset, de így is a Virtus Entella került előnybe a 20. percben, Simone Icardi egy remek kontra végén tekert védhetetlenül a kapuba.

Pár perccel később aztán Krzysztof Piątek tizenegyesből egyenlített, de utána hiába tartották folyamatos nyomás alatt ellenfelük kapuját, nem bírtak megint betalálni, az utolsó tíz percben pedig megint a Virtus Entella villant meg: egy szépen felépített támadás végén újra Icardi volt eredményes.

Erre aztán megint Piątek válaszolt, újfent büntetőből, így jöhetett a hosszabbítás. A 110. percben a Genoa kapott még egy büntetőt, amit ezúttal Lapadula értékesített, az előnyt pedig derekasan tartotta is a genovai csapat, egészen a 122. percig, amikor Adorján egy elhibázott lövésre robbant rá, és csukafejessel bombázta be a kapuba.

Újabb gól már nem esett a fennmaradó pár percben, úgyhogy jöhetett a tizenegyespárbaj, ahol hiába hagyta ki rögtön az első büntetőjét a Genoa, később Marchetti megfogott egy lövést, így öt tizenegyes után 4-4 volt az állás.

Innentől aztán egyre fokozódott a nyomás, amit végül a Virtus Entella bírt jobban: Adorján belőtte csapata nyolcadik gólját, utána pedig Paroni védett nagy bravúrral, így nagy meglepetésre a kiscsapat jutott be a nyolcaddöntőbe, ahol a Romával játszanak majd.

Köszönjük, hogy minket olvasol minden nap!

Ha szeretnél még sokáig sok ilyen, vagy még jobb cikket olvasni az Indexen, ha szeretnéd, ha még lenne független, nagy elérésű sajtó Magyarországon, amit vidéken és a határon túl is olvasnak, akkor támogasd az Indexet!

Tudj meg többet az Index támogatói kampányáról!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Kézi: a románok elleni győzelemmel sem biztos az Eb-elődöntő

A magyar női kézilabda-válogatott csak akkor juthat elődöntőbe a franciaországi Európa-bajnokságon, ha legyőzi Románia csapatát …