2019. január 22., keddMa Ágnes napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 318,00 Ft | USD: 279,00 Ft | CHF: 280,00 Ft
2019.01.22. Ágnes Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 318,00 Ft | USD: 279,00 Ft | CHF: 280,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Chile okozta a nap meglepetését a kézi-vb-n

Chile okozta a nap meglepetését a kézi-vb-n

Hiába volt toronymagas esélyes az osztrák válogatott Chile ellen a kézi-vb első csoportkörének második fordulójában, a chileiek nagy meglepetésre nyolc góllal, 32-24–re verték meg őket szombaton. A többi meccsen ugyanakkor jött a papírforma: hengereltek az oroszok, a németek, a norvégok, a dánok és a franciák is.

Az előző meccsen a szaúdiakat magabiztosan verő osztrákok nem kezdték rosszul a meccset, a félidőben még egy góllal vezettek, de a második játékrészben teljesen összeomlottak, így végül szorossá sem tudták tenni a mérkőzést, Chile pedig örülhetett, ugyanis

a vb-k történetében ez volt a második csoportkörös győzelme a válogatottnak.

A másik délutáni meccsen az oroszok simán verték Koreát, a későbbi két meccs azonban ennél is durvább veréseket hozott. A norvégok már a legelején egyértelművé tették, hogy a szaúdiaknak ezúttal sem lesz esélye, a szünetben már 20-10–re vezettek a végére pedig teljesen bedarálták elfáradó ellenfelüket, és csak 40 gólnál álltak meg.

A németek szintén végig domináltak, a brazil csapat felzárkózni sem nagyon tudott, a hajrát pedig még külön meg is nyomta Németország, így ennek a meccsnek is kiütés lett a vége, 13 gól volt közte a lefújáskor.

A két esti meccs alatt sem kellett senkinek tövig rágnia a körmét, a dánok simán gázoltak át Tunézián – a veszprémi René Toft Hansen három gólt dobott a meccsen –, a franciák meccse pedig ugyan egy darabig egy fokkal izgalmasabbnak tűnt, már a félidőben is vezetett a címvédő, a második félidőben pedig több nagy rohanásuk is volt, amire a szerbeknek egyszerűen nem volt válasza.