2020. szeptember 22., keddMa Móric napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 308,00 Ft | CHF: 337,00 Ft
2020.09.22. Móric Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 308,00 Ft | CHF: 337,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Botlott a Csákvár, már öt pont az MTK előnye, újra dobogón a Budafok

MTK–BFC Siófok 3–0 (Lencse 9., Deutsch 36., Vass P. 78.) – vége
Tiszakécske–Budaörs 0–5 (Szabó L. 2., Kulcsár T. 7., Stieber A. 18., Zsidai 56., Molnár Cs. 67.) – vége
Vasas–Szolnoki MÁV 0–0 – vége

Szabadnapos: ETO FC Győr

Nem ment a vendégcsapatoknak a labdarúgó NB II 17. fordulójának kora délutáni mérkőzésein. Egyedül a Gyirmót tudott pontot szerezni, ám ettől még Csertői Aurél tanítványai sem lehetnek különösebben büszkék magukra, hiszen a sereghajtó Vác ideiglenes otthonában, Soroksáron értek el egy gól nélküli döntetlent. A Duna-partiaknak  – egyetlen győzelmük mellett – ez volt a harmadik döntetlenjük a bajnokságban, így továbbra is nagy a lemaradásuk a többiektől.

Javított eddigi gyenge mérlegén a két nagymúltú csapat, a Nyíregyháza és a Békéscsaba. A szabolcsi együttes a szerdai 6–1-es siófoki vereség után lemondott Zoran Spisljak távozását követően ezúttal a már többször beugró Lengyel Roland megbízott edző irányításával simán 3–0-ra győzte le hazai pályán a Szegedet, amelynek sorrendben ez volt a harmadik veresége. Érdekesség, hogy a Szpari első gólját a kapus Jova Levente lőtte büntetőből, majd Svedyuk Alex 30 méterről megeresztett bombájával növelték előnyüket a szabolcsiak, a második félidő közepén pedig egy szöglet után Szekszárdi Tamás fejesével alakult ki a végeredmény.

A Csaba igen tartalékosan lépett pályára, ezért volt számára értékes a Soroksár ellen kibrusztolt diadal. A találkozó egyetlen találatát Gréczi Márton érte el. A fővárosaik így már öt forduló óta nyeretlenek, miközben mindössze egy pontot szereztek.

A délutáni program legmeglepőbb eredménye a forduló előtt még második Csákvár elég sima putnoki veresége volt, mégpedig a Kazincbarcika vendégeként. A borsodiak Oldal Tibor duplájával és Berki István közeli találatával a második játékrész közepén már háromgólos előnyre tettek szert, a Puskás Akadémia fiókcsapata csak azután tudott szépíteni, hogy a barcikaiaktól Toma Györgyöt második sárga lappal kiállították. Ezzel megszakadt a Csákvár hatmeccses veretlenségi szériája. Ezalatt összesen 16 pontot zsebelt be Visinka Ede gárdája, amely ezt megelőzően legutóbb szeptember 18-án kapott ki., hazai pályán a Szolnoktól.

A 13.30-kor kezdődött mérkőzések jegyzőkönyvei:

KAZINCBARCIKAI SC–AQVITAL FC  CSÁKVÁR    3–1 (2–0)
Putnok, 100
néző. Vezette: Ducsi József (Kovács II Gábor, Sinkovicz Dániel)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Iszák, Heil, Fótyik, Farkas A. – Oldal (Oltean, 75.), Toma, Krausz, Géringer T. – Berki I. (Ádám F., 69.), Fekete Á. (Kanalos, 83.) Vezetőedző: Gálhidi György
CSÁKVÁR: Markek – Csató M., Albert I., Tányéros Á. (Kocsis B., a szünetben), Galambos (Pratsler, 64.) – Major (Sipos Z., a szünetben), Nándori, Mim, Madarász – Baracskai, Sejben. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Oldal (1–0) a 22., Berki I. (2–0) a 39., Oldal (3–0) a 63., Baracskai (3–1) a 77. percben
Kiállítva: Toma( második sárga lap után) a 74. percben
MESTERMÉRLEG
Gálhidi György:
– Egy jó iramú, és színvonalas mérkőzésen győztük le az osztály egyik élcsapatát, szerintem teljesen megérdemelten. A srácok rengeteget dolgoztak, nagyon szép gólokat szereztek, sajnálom a kapott gólt, de ez semmiképpen sem rontotta el az örömünket.
Visinka Ede: – Teljesítményünk elmaradt a várakozástól, és így pont nélkül utazhatunk haza. A barcikaiak jól futballoztak, rászolgáltak a győzelemre, mi nem tudtuk hozni a korábbi formánkat. Több volt a mérkőzésben, de nekünk sajnos a kapufáról is kifelé pattant a labda.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SOROKSÁR SC    1–0    (1–0)
Békéscsaba, 518
néző. Vezette: Radványi Ádám (Máyer Gábor, Szvetnyik Bence)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Szalai D., Farkas M., Nagy S., Mészáros M.  – Király P.  (Tóth D., 55.), Hursán, Kovács Á. (Babinyecz, 71.), Bidzylya (Váradi, 82.) – Gréczi, Pantovics. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SOROKSÁR: Varga Á. – Gárdos, Takács Zs., Gyömbér, Pászka – Csernik, Misic (Pócsik, 78.) – Orosz M. (Pál A., 65.), Lőrinczy, Korozmán K. – Pölöskei (Farkas II B.,, a szünetben) Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Gréczi (1–0) a 35. percben
Schindler Szabolcs:
– Nehéz mérkőzést játszottunk egy erős Soroksár ellen. Az első félidőben megleptük ellenfelünket, a másodikban a Soroksár volt aktívabb. Dicséretet érdemel minden játékosunk, hiszen remekül védekeztek. Ha csak egy góllal nyerünk, akkor is elégedett vagyok a mai állapotunkban.
Lipcsei Péter: – Egyetlen hiba elég volt a vereségünkhöz, ami mostanában minden mérkőzésünkön így történik, csak mindig más hibázik. A második játékrész a miénk volt, a Békéscsaba nem futballozott igazán jól, de végül is eredményes volt.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZEGED-CSANÁD G. A. 3–0 (2–0)
Nyíregyháza, 450
néző. Vezette: Zám Zsolt (Garai Péter, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Matyi Z. (Gyurján B., 70.), Talabér, Végső, Csilus Á. (Tóth Á., 25.) – Szekszárdi, Cenaj – Svedjuk, Kártik, A. Kovác (Ötvös B., 53.) – Hornyák. Megbízott edző: Lengyel Roland
SZEGED: Takács J. – Kárász, Tóth G., Deák I., Mohl – Oláh G. – Pongrácz (Bitó, 68.), Germán T. (Cigan, 17.), Varga Sz., Kóródi, Dragóner  F. (Gajdos, a szünetben)
Vezetőedző: Joao Janiero
Gólszerző: Jova (11-esből, 1–0) a 24., Svedjuk (2–0) a 32., Szekszárdi (3–0) a 79. percben
Lengyel Roland:
– Nagyon fontos volt a három pont a számunkra, hiszen a célunk mielőbb elkerülni a kiesőzónából. A siófoki hat–egyes vereség után két napunk maradt a sorok rendezésére, és bár sok a sérültünk, a jelek szerint ez most sikerült.
Joao Janeiro: – Bizonyos statisztikák szerint az élcsapatok közé tartozunk a ligában, de nehéz szavakat találni a mostani teljesítményünkre. A pálya talaja sem segítette a játékunkat, és a Vasas elleni mérkőzés után azzal a trükkel is szembesülnünk kellett, hogy ellenfelünk a jegyzőkönyv beírása után megváltoztatta a kezdőcsapatát.

VÁC FC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–0
Haraszti út, 300
néző. Vezette: Szigetvári Márk (dr. Varga Zsolt, ifj. Varga Gábor)
VÁC: Halasi – Szűcs K., Dulló, Hajnal, Juhász Gy. – Géringer – Katona M., Lassú (Zámbó, a szünetben), Lefler 5 (Bartos, 70.), Magos (Szalánszki, 77.) – Pölöskei P. Vezetőedző: Bánföldi Zoltán
GYIRMÓT: Rusák – Zeke, Lipták Z., Hudák, Villám – Vass Á. – Heffler N., Vogyicska (Herjeczki., 61.), Nagy P. (Lázár P., 71.), Májer M. – Szarka Á. (Szabó L., 61.) Vezetőedző: Csertői Aurél
Bánföldi Zoltán:
– Védekezésben rendben vagyunk, de az előre játékunk még mindig hagy kívánni valót. Gratulálok csapatomnak, egy sokkal jobb játékosállománnyal rendelkező csapat ellen szereztünk egy pontot.
Csertői Aurél: – A gólszerzési lehetőségek kialakításban ma nagyon gyengén teljesítettünk, amiket pedig sikerült kialakítanunk, azokat mind elügyetlenkedtük. A mély talajon egy remekül védekező ellenféllel találkoztunk, és nem találtuk meg az ellenszert.