2020. augusztus 10., hétfőMa Lörinc napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 345,00 Ft | USD: 293,00 Ft | CHF: 320,00 Ft
2020.08.10. Lörinc Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 345,00 Ft | USD: 293,00 Ft | CHF: 320,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Spanyol labdarúgás / Benzema lehagyta Puskást, négyet hintett az Eibarnak a Real

Benzema lehagyta Puskást, négyet hintett az Eibarnak a Real

Minden versenysorozatot figyelembe véve ötödik egymás utáni sikerére készülhetett az Eibar ellen a Real Madrid: a királyiak kezdőjéből kimaradt Toni Kroos, illetve a hétközi Bajnokok Ligája-meccsen parádézó Rodrygo, ám így sem kellett nagyon aggódnia Zinédine Zidane-nak.

Főleg az első néhány percet látva nem: szinte azonnal magához ragadta a kezdeményezést a Real. A kritikák ellenére nagy kedvvel, kiválóan játszó Eden Hazard vezérletével több helyzetet is kidolgozott a királyi gárda, majd nagyjából tizenkét perc alatt letudta a mérkőzést. A 17. percben némi kavarodás után Karim Benzema talált be, majd az Hazard, illetve Lucas Vázquez elleni szabálytalanságokért két tizenegyest is rúghatott a fővárosi alakulat – az elsőt Sergio Ramos, a másodikat Benzema rúgta a jobb alsó sarokba. (0–3)

Benzema ezzel a duplával beérte, majd le is hagyta Puskás Ferencet a Real Madrid színeiben szerzett La Liga-gólok tekintetében (157-nél tart a francia, szemben Puskás 156 találatával).

A 29. percre tehát már háromgólos előnyben voltak a vendégek, és továbbra is dolgoztak ki helyzeteket, ám a félidő vége felé már Sergi Enrichék is egyre gyakrabban bukkantak fel Thibaut Courtois kapuja előtt.

Az említett Courtois sorozatban ötödik mérkőzésén is megőrizte kapuját a góltól, így megdöntötte korábbi csapattársa, Keylor Navas 517 perces kapott gól nélküli rekordját.

A második játékrész már valamivel nyugodtabb mederben folyt, ám a Real Madrid negyedik góljára így sem kellett sokáig várni: a 61. percben Luka Modric okos visszagurítását Federico Valverde könyörtelen lövéssel váltotta gólra. (0–4)

Az uruguayi középpályásnak ez volt az első gólja tétmeccsen a Real Madrid első csapatában – sőt, egyáltalán az első élvonalbeli gólja.

A hátralévő játékidőben már nem született gól, így megérdemelten, remek játékkal gyűjtötte be a három pontot a Real Madrid.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ

Eibar–Real Madrid 0–4 (Benzema 17., 29. – a másodikat 11-esből, Ramos 20. – 11-esből, F. Valverde 62.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

20. Leganés131397–22–15 6

Ketten is koronavírusosak az Atléticónál a csütörtöki, Gulácsiék elleni BL-meccs előtt

Két pozitív koronavírustesztet regisztráltak a Bajnokok Ligája lisszaboni folytatására készülő Atlético Madrid utazókeretében, jelentette be …