2018. december 14., péntekMa Szilárda napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 323,00 Ft | USD: 286,00 Ft | CHF: 287,00 Ft
2018.12.14. Szilárda Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 323,00 Ft | USD: 286,00 Ft | CHF: 287,00 Ft
Kezdőlap / Sport / A portugálok Ronaldo nélkül focizták le a lengyeleket

A portugálok Ronaldo nélkül focizták le a lengyeleket

A Cristiano Ronaldo nélkül felálló Portugália idegenben 3-2-re legyőzte Lengyelországot a Nemzetek Ligájában. Ezzel továbbra is vezeti a csoportot.

A Nemzetek Ligája A divíziójának C csoportjában egy kör után a hárompontos portugálok vezettek, de mivel csak három csapat van itt összesen, elég jól meg lehet keverni az állást egy győzelemmel.

Az otthon játszó lengyelek a századszor válogatott Robert Lewandowskit akarták győzelemmel ünnepelni, és erre esélyt adtak magunknak a 18. percben. Egy jobboldali szöglet után az olasz bajnokságban és kupában szenzációs formában játszó Piatek meglehetősen könnyen fejelt kapuba. Ruí Patrício kapus fel sem ugrott a beívelésre.

A portugálok már a gól előtt is többet támadtak, majd a vezetés után visszahúzódó hazaiak még több lehetőséget adtak nekik, a 31. percben aztán ki is hagyott a lengyel védelem, a mögéjük bepasszolt labdát André Silva terelte kapuba négy méterről.

Ezután is maradt a portugál nyomás, a 42. percben egy előrevágott labdát vett át Rafa Silva, egyedül vihette a kapusra, végül a menteni próbáló Glik sodorta be a kapuba a labdát (1-2).

A második félidőben sem sokat változott a játék, a portugálok irányítottak, a lengyelek a statikusabb futballjukkal nem sokra mentek. Az 52. percben Bernardo Silva egyéni akciójából született meg a harmadik portugál gól, a jobbról középre behúzódó csatár lőtt a 16-osról, Fabianski kapus pedig később mozdult, bevédte a lapos lövést.

A lengyelek a kétgólós hátrányban nem nagyon tudtak újítani a félidő első húsz percében. Egy darabig még az új válogatottsági rekordot felállító, 103. meccsén pályára lépő Jakub Blaszczykowskival sem. Előbb jött egy veszélyes szabadrúgás, majd a 77. percében Blaszczykowski bombázott 16-ról a kapuba (2-3). Igaz, a felvételek alapján úgy tűnt, hogy a labda már oldalvonalon kívül volt, mielőtt középre adták volna.

Portugália ezután is maradt a labdatartós játéknál, és újabb helyzeteket is kidolgozott, de nem tudott kétgólos előnybe kerülni, mert például Renato Sanchez ziccerét gólvonalra becsúszó védő tolta ki, és még ezután is elszúrtak két-három óriási helyzetet a portugálok.

Az Európa-bajnok Portugália két győzelemmel vezeti csoportját, korábban Olaszországot győzte le.

Hosszú Katinka: Két éve halálközeli élmény volt a vb

Élvezni szeretné a versenyzést, ezért nem halmozza annyira a számokat – mondta Hosszú Katinka az …